09 اسد 1397, 14:32 کابل
  • حکومت افغانستان تلاش دارد از راه های سیاسی با مخالفان سیاسی وارد گفت و گو شود

رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان خلاف مواضع قبلی خود تلاش می کنند از راه های سیاسی با مخالفان سیاسی خود وارد گفت و گو شوند

عضو پارلمان افغانستان گفت: رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان خلاف مواضع قبلی خود تلاش می کنند از راه های سیاسی با مخالفان سیاسی خود وارد گفت و گو شوند.

صالح محمد سلجوقی در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری با اشاره به برگزاری نشست چهارجانبه مقامات افغان با نمایندگان احزاب، اعضای کمیسیون انتخابات و نمایندگان جامعه بین المللی برای بررسی خواسته های احزاب سیاسی درباره تغییر نظام انتخاباتی اظهار داشت: حکومت افغانستان از این طریق هم می خواهد در گفت و گو با مخالفین سیاسی را باز نشان دهد و هم مخالفین سیاسی را فاقد طرح و برنامه معرفی کنند.

وی با اشاره به تشکیل و اعلام موجودیت ائتلاف ملی نجات افغانستان عنوان کرد: تحلیل های متعددی در این رابطه وجود دارد، اما در حال حاضر حکومت افغانستان تلاش دارد تا از طریق روش ها و ژست های دیپلماتیک و سیاسی بتواند بزرگانی را که چنین تشکل هایی را ایجاد می کنند ساکت کند.

به گفته این نماینده پارلمان افغانستان روش رئیس جمهور غنی هم این است که در گفت و گو را باز بگذارد و با آن ها صحبت کند زیرا اگر آن ها را پس بزند سبب ایجاد بحث هایی در بین مردم خواهد شد.

سلجوقی اظهار کرد: حکومت افغانستان برای اینکه ایجاد چنین ائتلاف هایی را موضوعی ساده وانمود کند سعی کرده با طرح مواضع جدید تا حدی از اهمیت این تشکل ها بکاهد و در عین حال اعلام کند که حکومت افغانستان از موضع قدرت با این تشکل ها وارد گفت و گو می شود، طرح های آن ها را در رابطه با حکومت داری خوب، اصلاحات و سازندگی می شنود و در مورد آن ها گفت و گو می کند.

وی اضافه کرد: بنابراین هرچند رئیس جمهور اشرف غنی مدتی پیش با لحن تندی علیه رهبران ائتلاف ملی نجات صحبت کرد، این بار رهبران حکومت وحدت ملی بصورت دیپلماتیک و با ادبیات سیاسی وارد عمل شده اند تا بتوانند مخالفین سیاسی خود را در میدان سیاست مغلوب کنند و آن ها را در افکار عمومی به عنوان افرادی فاقد طرح و برنامه نشان بدهند.

 

تگ

کامنت