15 سنبله 1397, 15:43 کابل
  • دیدگاه رهبری؛ گسترش نظام‌اسلامی به‌رغم همه دشمنی‌ها

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنج‌شنبه (امروز)در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان تاکید کردند که به‌رغم همه دشمنی و توطئه‌های مختلف، نظام اسلامی همچون شجره طیبه‌ای است که با پایه‌های مستحکم، در حال گسترش و ثمردهی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز پنج‌شنبه در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان، با بیان اینکه شرایط امروز، شرایط حساسی است، تصریح کردند: «حساسیت شرایط از این جهت است که نظام اسلامی با قدم گذاشتن در یک راه‌نو و طرح دیدگاه‌ها و نظریات متفاوت، در چهل سال گذشته، برخلاف جریان کلی استکبار و نظام سلطه حرکت کرده است.»

با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1979، نظام اسلامی با ادبیات جدیدی وارد نظام بین‌الملل شد که در هیچ یک از بلوک غرب و شرق قرار نمی‌گرفت و به طور مستقل و خارج از اراده نظام‌سلطه به نقش‌آفرینی پرداخته است. این مدل حکومتی، امروز با گذشت 40 سال از عمر خود، به درختی تنومند تبدیل شده که در برابر هر توفانی مستحکم ایستاده است. دشمنان با پیروزی انقلاب اسلامی به هر روشی روی آوردند تا جلوی پیشرفت و گسترش نظام اسلامی را سد کنند اما اکنون این نظام با تجربه چهل ساله خود در عرصه‌های مختلف همچنان در حال حرکت به‌سمت هدف تعالی است. 

اگر زمانی حربه دشمنان، رویارویی مستقیم از قبل راه‌اندازی جنگ و تحرکات تروریستی برای توقف انقلاب‌اسلامی بود، امروز اما آنان به جنگ اقتصادی و جنگ‌روانی روی آوردند تا به‌ زعم خود با اعتراض‌های مردمی از داخل، نظام اسلامی را با چالش رو به رو کنند. به موازات حضور معنادار جمهوری اسلامی ایران در منطقه و بازیگری فعال و تاثیرگذار در معادلات منطقه‌ای، دشمنان انقلاب اسلامی در حال توطئه اقتصادی و جنگ‌روانی هستند. به‌رغم برخی مسائل مدیریتی دولت در بحث اقتصادی اما دشمنان هم درحال اقدامات خصومت‌آمیز هستند تا فضایی ناامید و یاس برای مردم در جامعه ایجاد کنند تا در نهایت به اهداف خود برسند. درهمین چارچوب؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کردند: «براساس اطلاعاتی که در اختیار داریم، دستگاه‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی با حمایت مالی قارون‌های منطقه اطراف کشور ما، تشکیلاتی را برای جنگ رسانه‌ای راه‌اندازی کرده‌اند و به طور جدی در حال برنامه‌ریزی و تلاش برای آلوده کردن فضای تبلیغاتی و فکری جامعه هستند.»    

این جنگ‌روانی و رسانه‌ای که به سرکردگی آمریکا ضد ایران در جریان بوده است و درپی خروج یکجانبه واشنگتن از «برجام» پیگیری می‌شود، به دنبال القای بن‌بست در نظام اسلامی است تا اینطور به مردم وانمود کند که این نظام دیگر پاسخگو نیست. دراین چارچوب وقتی اظهارات دولت‌مردان آمریکایی مرور شود، اوج خصومت آمریکا با ملت ایران و نظام اسلامی آشکار می‌شود. موضع‌گیری اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ضد ایران، گویای این امر است. ترامپ روز چهارشنبه در دیدار امیر کویت در کاخ‌سفید با توهم مدعی شد ایران در دو سال گذشته به کلی تغییر کرده و اکنون فقط به دنبال ادامه حیات خود است. 

این اظهارنظر توهم‌گونه ترامپ اوج دشمنی، وقاحت و خصومت آمریکایی‌ها با ایران است. در تاریخ 40 ساله انقلاب اسلامی، مصداق و شواهد بسیاری یافت می‌شود که هر بار دولت‌های مختلف آمریکا ضد ایران توطئه کردند، با شکست رو به‌رو شدند. تغییر رژیم در ایران و براندازی نظام‌اسلامی، هدف اصلی آمریکاست و این موضوع در اظهارات وقیحانه این روزهای اعضای دولت ترامپ به روشنی آشکار است. ایستادگی و وحدت مردم و همه دستگاه‌ها همواره رمز موفقیت ایران در عبور از توطئه‌ها بوده است. امروز هم در جنگ اقتصادی همه‌جانبه دشمن، ایران با سیاست‌گذاری درست و هوشمندی در برابر این توطئه، سربلند از آن عبور خواهد کرد. در همین زمینه؛ رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: «اگر در مقابل دشمنان بایستیم، مجبور به عقب‌نشینی خواهند بود و به توفیق الهی استکبار را به زانو در خواهیم آورد و این الگو را به همه دنیا نشان خواهیم داد که اگر طرفداران اسلام آماده دفاع و مجاهدت باشند، قطعاً پیروز خواهند شد.»  

کامنت