21 سنبله 1397, 17:06 کابل

رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت که در نخستین نمایشگاه گذار به سوی رفاه ارزش کالاهای معامله شده به بیش از ۲۴۰ میلیون دالر رسید و امسال این رقم دو برابر می شود

مجیب الرحمن رحیمی سخنگوی عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری، اظهار داشت: عبدالله در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت که در نخستین نمایشگاه گذار به سوی رفاه ارزش کالاهای معامله شده به بیش از ۲۴۰ میلیون دالر رسید و امسال این رقم دوبرابر خواهد شد.

وی جزئیات سفر رئیس اجرایی دولت وحدت ملی را تشریح کرد و گفت: دومین نمایشگاه تجاری هند و افغانستان با عنوان گذر به سوی رفا با حضور عبدالله عبدالله و تجار و بازرگان افغانستان و هندوستان در شهر بمبی افتتاح شد و قرار است به مدت چهار روز ادامه داشته باشد.

رحیمی افزود: در این نمایشگاه تولیدات افغانستان به نمایش گذاشته شده و قرار است در مدتی که این نمایشگاه برقرار است در زمینه های مختلف اقتصادی میان تجار و بازرگانان دو کشور بحث و تبادل نظر صورت بگیرد.

سخنگوی عبدالله افزود: در نشست سال گذشته که میان تجار هند و افغانستان صورت گرفته حدود 250 میلیون دلار مبادلات میان دو کشور انجام شد و تجار افغانستان حضور خوبی توانستند در بازارهای هند داشته باشند.

 رحیمی تصریح کرد: در مراسم افتتاح این نمایشگاه، عبدالله عبدالله ریس اجرایی دولت وحدت ملی سخنرانی کرد و از افغانستان به عنوان پل ارتباطی میان میان جنوب آسیا و آسیای مرکزی یاد کرد.

 

تگ

کامنت