22 جدی 1397, 17:23 کابل

کارشناش هوانوردی افغانستان گفت: نظارت جدی بر سیستم هوانوردی افغانستان وجود ندارد و استاندار های لازم بر پروازها صورت نمی گیرد.

نظارت جدی بر سیستم هوانوردی افغانستان وجود ندارد

کارشناش هوانوردی افغانستان گفت: نظارت جدی بر سیستم هوانوردی افغانستان وجود ندارد و استاندار های لازم بر پروازها صورت نمی گیرد.

«عبدالوحد احمد یار» کارشناس امورهوانوردی در گفت و گو با برنامه «انعکاس» رادیو دری گفت: روی سیستم هواپیمایی افغانستان تا کنون کاری صورت نگرفته است  متاسفانه حکومت ها هیچ گونه دقت و سرمایه گذاری  روی سیستم امنیتی افغانستان انجام نداده اند.

وی افزود: در حال حاضر فقط 2 شرکت هوایی «آریانا» و «کام ایر» در افغانستان فعالیت دارند که متاسفانه به استاندار های لازم برای پرواز های هوایی توجه جدی نشان نمی دهند.

احمدیار خاطر نشان ساخت: در گذشته شرکت های هوایی زیادی در افغانستان فعالیت داشتند که به علت رقابت ناسالم میان این شرکت ها و عدم حمایت دولت اکثریت مطلق آنها از دور خارج شدند.

این کارشناس افغانستانی در ادامه یادآورشد: در حال حاضر کنترل دولت افغانستان بر سیستم هوانوردی این کشور بسیار پایین است و ریاست مستقل هوانوردی افغانستان نظارت جدی بر شرکت های هواپیمایی را ندارد و به همین علت استاندار های لازم در پرواز های هوایی در افغانستان آنگونه که باید رعایت شود انجام نمی پذیرد.

وی افزود: در حال حاضر روزانه 15 تا 20 پرواز از فردوگاه کابل به داخل و خارج از افغانستان انجام می شود.

احمد یار وضعیت فرودگاه های افغانستان را البته رضایت بخش توصیف کرد و افزود: در مورد فردوگاه های افغانستان مقداری توجه صورت گرفته است و در زمان حامد کرزی کارهای زیر بنایی خوبی در این راستا انجام شده و در حال حاضر فرودگاه بین المللی کابل و مزار شریف از استاندارد های لازم برخوردار هستند.

 

تگ

کامنت