• وزیر دفاع پاکستان اعلام کرد: ژنرال راحیل شریف برای فرماندهی ائتلاف عربستان از دولت اجازه نگرفته است

وزیر دفاع پاکستان اعلام کرد که ژنرال راحیل شریف رئیس ستاد سابق ارتش پاکستان برای فرماندهی ائتلاف عربستان درخواست کسب مجوز از دولت پاکستان نکرده است.

«خواجه آصف» وزیر دفاع پاکستان در واکنش به درخواست «رضاربانی» رئیس سنای پاکستان اعلام کرد که راحیل شریف رئیس ستاد سابق ارتش هیچ درخواستی برای کسب مجوز در ارتباط با فرماندهی ائتلاف عربستان از دولت نکرده است.

وزیر دفاع پاکستان اظهار داشت در صورتیکه ژنرال راحیل شریف برای فرماندهی ائتلاف نظامی عربستان درخواست کسب مجوز از دولت بکند، با وی نیز بر اساس قانون معامله صورت خواهد گرفت.

با این حال روز قبل رئیس سنای پاکستان در واکنش به ریاست راحیل شریف بر ائتلاف نظامی عربستان از دولت اسلام‌آباد خواست تا به نمایندگان این مجلس توضیح دهد.

وی اظهارات سخنگوی «نوازشریف» نخست وزیر پاکستان را نیز رد کرد که گفته بود ژنرال بازنشسته راحیل شریف، اقدام شخصی انجام داده و به دولت این کشور ارتباطی ندارد.

این در حالی است که وزیر دفاع پاکستان اوایل هفته جاری تایید کرد که فرمانده سابق ارتش این کشور، به فرماندهی ائتلاف نظامی عربستان سعودی، که در دسامبر 2015 تشکیل شد، منصوب شده است.

عربستان سعودی به اصطلاح برای مبارزه با تروریسم، در پانزدهم دسامبر 2015 میلادی ائتلاف نظامی را با مشارکت حدود 41 کشور از جمله کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس، ترکیه، پاکستان، مالزی و مصر تشکیل داد.

22 جدی 1395, 23:33 کابل
Comments