• تخریب پایگاه هوایی الشعیرات و هشدار ارتش سوریه به آمریکا

یکی از کارکنان پایگاه هوایی الشعیرات در مرکز سوریه، از ویرانی کامل این پایگاه خبر داد و همزمان ارتش این کشور به آمریکا هشدار داد.

یکی از کارکنان پایگاه هوایی الشعیرات به خبرگزاری روسی اسپوتنیک؛ گفت: این پایگاه نظامی نزدیک شهر حمص در سوریه در حملات موشکی آمریکا در بامداد جمعه منهدم شده است و هواپیماهای آن آسیب دیده‌اند.

براساس این گزارش، پایگاه هوایی الشعیرات همچنان در پی حملات موشکی آمریکا در شعله‌های آتش می‌سوزد.

همزمان؛ ارتش سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: پاسخ ارتش این کشور به حمله موشکی آمریکا، تاکیدی بر عملیات برای نابودی تروریسم در سوریه خواهد بود.

ارتش سوریه، تروریست‌ها را عامل استفاده از سلاح شیمیایی در ادلب دانست و تاکید کرد: هر زمان که پیشروی ارتش سوریه، گروه‌های تروریستی را تحت فشار قرار می‌دهد، ‌این گروه‌ها از سلاح شیمیایی استفاده می‌کنند.

ارتش سوریه با بیان این که در حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات شش نفر کشته شدند و خسارت سنگینی هم بر جا گذاشته است تصریح کرد: اقدام غیرمنطقی آمریکا در حمله موشکی به سوریه ثابت کرد که آن کشور شریک گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره است.

در همین حال؛ «تولسی گابارد» یکی از نمایندگان کنگره آمریکا هم روز جمعه طی بیانیه‌ای تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را در حمله موشکی به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه اشتباه خواند و گفت: این اقدام اشتباه، تصمیمی کوته‌بینانه بود که فقط سبب تقویت القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی در منطقه می‌شود.

«تولسی گابارد» اظهار کرد: حمله موشکی آمریکا به پایگاه سوری در حمص باعث رویارویی مستقیم آمریکا و روسیه خواهد شد که ممکن است جنگی هسته‌ای را در پی داشته باشد.

 

تگ

18 حمل 1396, 10:05 کابل
کامنت