• بیانیه سازمان همکاری اسلامی درمحکومیت اقدام دولت آمریکا درباره قدس

سازمان همکاری اسلامی از اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، مبنی بر اعلام قدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ابراز تاسف کرد.

سازمان همکاری اسلامی روز پنجشنبه دربیانیه‌ای صدور فرمان انتقال سفارت آمریکا به قدس از سوی ترامپ را بی‌احترامی به احساسات مسلمانان دانست و آن را مغایر با قوانین و قطعنامه‌های سازمان ملل و خروج آمریکا از اجماع بین‌المللی درقبال وضعیت قدس شریف اعلام کرد.  

سازمان همکاری اسلامی، اعلام قدس بعنوان پایتخت اسرائیل را هم تضعیف کننده نقش آمریکا به عنوان به اصطلاح مسوول عملیات صلح برشمرد و  خواهان نشست فوری اعضای این سازمان در استانبول در رزوهای 12 و13 دسامبر جاری برای بررسی عواقب تصمیم آمریکا و تدوین موضع متحد اسلامی درقبال اقدام توهین‌آمیز دونالد ترامپ شد.

سازمان همکاری اسلامی، تصمیم ترامپ درباره قدس را نه فقط تهدیدی برای هویت مسلمانان، بلکه برای مسیحیت و ارتباط ابدی مسلمانان با مسجدالاقصی به عنوان مرکز مساله قدس خواند و جامعه بین‌المللی را به همکاری برای مقابله با این تصمیم غیرمسئولانه فراخواند.

 سازمان همکاری اسلامی با تاکید بر موضع ثابت خود درباره  قدس به عنوان بخش جدایی‌ناپذیر خاک فلسطین تصریح کرد: تصمیم غیر‌قانونی ترامپ، به رژیم اشغالگر قدس مشروعیت نخواهد داد؛ همانطور که وضعیت تاریخی و هویت قدس را تغییر نمی‌دهد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، چهارشنبه‌شب باوجود مخالفت‌های گسترده منطقه‌ای و جهانی، قدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل معرفی کرد. اقدام ترامپ با واکنش جهانی و محکومیت کشورهای اسلامی مواجه شده است. 

 

Tags

16 قوس 1396, 16:10 کابل
Comments