21 سنبله 1397, 17:02 کابل
  •  برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در بیش از 40 کشور جهان

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) گفت: همایش شیرخوارگان حسینی، همزمان با نخستین جمعه ماه محرم در 5300 مکان در ایران و 41 کشور جهان برگزار می شود.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری صدا و سیما؛ «داود منافی‌پور» دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) با بیان اینکه دکترین مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) سال گذشته به 8 زبان از جمله عربی، انگلیسی، روسی، آذری، استانبولی و سواحیلی ترجمه و رونمایی شده است، افزود: در همایش سال جاری نیز از نقشه جامع راهبردی حضرت علی اصغر (ع) رونمایی خواهد شد.

"منافی پور" با اشاره به فعالیت و هماهنگی‌های برون‌مرزی مجمع جهانی علی اصغر(ع) در کشورهایی مانند هند، روسیه، نیجریه و داغستان روسیه، خاطرنشان کرد: مدیریت تحقیقات راهبردی در این مجمع ایجاد شده است تا با دعوت از نخبگان شیعه، سنی و حتی مسیحیان، این همایش بیش از پیش گسترش یابد.

منافی پور با اشاره به دوخت بیش از یک میلیون لباس برای این همایش، گفت: این لباس ها به کشورهای اروپایی، آفریقایی و شرق آسیا نیز ارسال می‌شود.

مراسم جهانی شیرخوارگان حسینی (ع) یکی از مناسک مذهبی در ماه محرم است که به یاد کودکان شهید در روز عاشورا، از سوی مسلمانان در ایران و دیگر کشورها در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می‌شود.

مراسم جهانی شیرخوارگان حسینی همه ساله به همت مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) و با هدف بزرگداشت شهید شش ماهه کربلا در صدها نقطه از ایران و جهان برگزار می‌شود.

 

تگ

کامنت