03 میزان 1397, 19:05 کابل
  • هشدار سازمان ملل درباره وضعیت کودکان در یمن

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن گفت: هر 10 دقیقه یک کودک یمنی می میرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، لیزی گراند Lizzie Grande، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن در حاشیه هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک هشدار داد، ده میلیون کودک یمنی دیگر در صورت عدم تغییر اوضاع تا پایان سال 2018 با شرایط پیش گرسنگی روبه رو خواهند شد.

«لیزی گراند» خاطرنشان کرد، سه چهارم جمعیت یمن به یکی از انواع کمک و حمایت نیاز دارند و در هر ده دقیقه یک کودک بر اثر پیامدهای جنگ می میرد.

سازمان ملل متحد از کشورها و موسسات حمایت گر خواست حمایت های مالی خود را افزایش و عملیات بشردوستانه این سازمان  در یمن پوشش دهند.

صندوق کودکان ملل متحد "یونیسف" نیز پیشتر در گزارشی با هشدار درباره پیامدهای فاجعه‌بار ادامه حملات  نظامی رژیم سعودی و متحدانش به یمن و ادامه محاصره این کشوراعلام کرد، بیش از 11 میلیون کودک یمنی با کمبود مواد غذایی، بیماری و آوارگی مواجه هستند.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن،  تا کنون به کشته شدن بیش از 14هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

حمله نظامی عربستان و امارات،  همچنین یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

تگ

کامنت