10 میزان 1397, 17:01 کابل
  • واکنش آمانو به نمایش ضد ایرانی نتانیاهو: استقلال آژانس، مهم تر از ادعاهاست

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با رد ادعای ضد ایرانی جدید نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد، این سازمان مستقل است و به ظاهرِ اطلاعاتی که ارائه می شود، توجهی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، یوکیا آمانو امروز سه شنبه با انتشار بیانیه ای در واکنش به ادعای اخیر بنیامین نتانیاهو نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران تاکید کرد، اطلاعات افشا شده از طرف‌های سوم باید دقیقا بررسی و به همراه دیگر اطلاعات موجود ارزیابی شود و استقلال عمل آژانس بر این  ادعاها ارجحیت و اولویت دارد.

آمانو با اشاره به این که اقدامات آژانس مرتبط با راستی‌آزمایی هسته‌ای همواره بی‌طرفانه، واقع‌گرایانه و حرفه‌ای است، گفت: فعالیت‌های راستی‌ آزمایی آژانس در ایران بر پایه توافق جامع پادمانی (CSA) انجام می‌شود.

آمانو افزود: آژانس همچنین راستی‌آزمایی و نظارت بر اجرای تعهدات هسته‌ای ایران را تحت توافق هسته ای برجام اجرا می‌کند و به تمام سایت‌ها و مکان‌های مورد نیاز در ایران دسترسی دارد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی 27 سپتامبر (5 میزان) در سخنرانی خود در مجمع عمومی  سازمان ملل متحد با نشان دادن یک عکس مدعی شد که در تهران، انبار مخفی تجهیزات و مواد هسته‌ای وجود دارد که دولت ایران، آن را به آژانس گزارش نکرده است.

تگ

کامنت