27 میزان 1397, 21:08 کابل
  • پمپئو شنیدن فایل صوتی قتل خاشقچی را انکار کرد

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: فایل صوتی مربوط به ناپدید شدن و قتل روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی را نشینده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، «مایک پمپئو» Mike Pompeo وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه،این خبر را که به فایل صوتی مربوط به ناپدید شدن و قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی گوش کرده است، به شدت تکذیب کرد.

پمپئو گفت: "من هیچ فایل صوتی را نشنیده و هیچ متنی را نخوانده ام بنابراین رسانه ای که چنین خبری را منتشر کرده است باید آن را حذف کند."

شبکه تلویزیونی "ای بی سی" آمریکا به نقل از یک مقام ترکیه که نامش فاش نشده، گزارش داده است که وزیر امور خارجه آمریکا در سفر اخیر به آنکارا نوار صوتی را که اثبات می کند، خاشقچی کشته شده، شنیده است.

به گزارش "ای بی سی"، مقامات ترکیه این نوار صوتی را روز چهارشنبه در آنکارا به پمپئو داده اند؛ نوار صوتی که نشان می دهد ماموران سعودی خاشقچی را پس از هشت دقیقه ضرب و شتم، خفه کرده و کشته اند. 

پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست هم گزارش داد: مکالمات ضبط شده محرمانه نشان می دهد مقامات سعودی چگونه تلاش می کنند مخالفان و منتقدان را ساکت کنند. 

جمال خاشقچی Jamal Khashoggi روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی دوم اکتبر پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه ناپدید شد و چند روز بعد دولت ترکیه و رسانه ها از قتل فجیع وی در داخل کنسولگری خبر دادند.

کامنت