13 عقرب 1397, 09:39 کابل
  • جت جنگنده ایرانی «کوثر » به تولید انبوه رسید

در مراسمی با حضور فرمانده کل ارتش و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران نخستین جت ایرانی با نام کوثر به مرحله تولید انبوه رسید.

در این مراسم اولین جنگنده بومی پیشرفته ایران مجهز به سامانه‌های اویونیک و کنترل آتش بومی نسل ۴ با نام کوثربه پرواز درآمد. 

این جنگنده که به دست متخصصان و نخبگان سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران ساخته شده است، دارای مزیت‌هایی همچون بهره گیری از معماری یکپارچه پیشرفته و اویونیک و کنترل آتش با استفاده از شبکه داده دیجیتال نظامی منطبق با نسل ۴، بهره گیری از کامپیوتر محاسبات بالستیک سلاح و سامانه پیشرفته نشانه روی مقابل خلبان (HUD) به منظور افزایش دقت اصابت سلاح و مهمات، بهره گیری از رادار پیشرفته و چندمنظوره کنترل آتش جهت بالا بردن دقت کشف اهداف و تهدیدات و بهره گیری از ناوبری دقیق به صورت رادیویی و مستقل و استفاده از سامانه نقشه متحرک هوشمند، است.

هواپیمای کوثر یک هواپیمای جنگنده پیشرفته با ماموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است که به صورت کاملا بومی ساخته شده و ایران را در زمره معدود کشور‌های دارای فناوری طراحی، ساخت هواپیما، جنگنده‌های ارگانیک و کنترل آتش ۹۴ قرار داده است.

 

تگ

کامنت