25 جدی 1397, 12:46 کابل

برنامه ای که هر هفته در چنین ساعتی از رادیو دری صدای جمهوری اسلامی ایران نشر می شود . در این برنامه نگاهی داریم به خونریزی صهیونیستها در حق مظلومان

روی سخن این برنامه نگاهی است به سیر جنایتهای رژیمی تا بن دندان مسلح ، دیکتاتور و جنایتکار به نام رژیم صهیوینستی . این رژیم با ماهیت تجاوز و غصب پایه گذاری شد و جنون تجاوز طی هفت دهه باعث نشد که آنها به مقاصدشان برسند . بیشترین ضربه را این رژیم به امنیت منطقه و کشورهای پیرامونی خودش و فلسطین زد . اگر نگاهی به روز به روز حیات غاصبانه ی این رژیم داشته باشید متوجه می شوید که آنها هر روز با جنایت به شب می رسند و با جنایت بیدار می شوند . مدعای کلام همین تحرکات دم دستی است که این روزها در حق فلسطینیان نوار غزه انجام می دهند و تجوزاتی است که به سوریه دارند و حرکات ایذایی و مشکوکی است که در مرز لبنان مرتکب می شوند

پرونده ی جنایات صهیوینستها قطور است و روزانه . این رژیم هر سال بدتر از سال پیش خود را در گرداب زوال می بیند و با دست زدن به جنایت و تجاوز دنبال پیدا کردن راه حل است . غافل از اینکه راه حل چنین رژیمهایی در درون خودشان است نه بیرون . چرا که با غصب سرزمین و تجاوز نمی شود ماند و نمی شود ایمنی روحی داشت . بر اساس همین خوی متجاوزانه است که شاهدیم مناطق فلسطینی در سال جدید میلادی هم  در معرض موج جدید ویرانگری ها و اقدامات نژاد پرستانه رزیم صهیونیستی قرار گرفته اند که این موضوع بیش از پیش ماهیت این رژیم ضد بشری را برای جهانیان آشکار کرده است . در این چارچوب جنگنده های رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه باریکه غزه را هدف حملات موشکی قرار دادند 

رژیم صهیونیستی از دسامبر 2017 دور جدید حملات هوایی به باریکه غزه را در دستور کار خود قرار داده است اما این حملات از ابتدای سال جدید  میلادی  ابعاد گسترده تری به خود گرفته است که این موضوع نشاندهنده تشدید تحرکات ویرانگرانه صهیوینستها علیه مناطق فلسطینی است .  در حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه در چند سال گذشته هزاران فلسطینی شهید و زخمی شده اند. به موازات اقدامات رژیم صهیونیستی جهت کشتار بیشتر فلسطینی ها در راستای از بین بردن نسل فلسطینی ها جهانیان شاهد تشدید رفتارهای نژادپرستانه صهیونیستها در مناطق فلسطینی هستند. رژیم صهیونیستی به موازات کشتار و حذف فیزیکی فلسطینیان در چارچوب برداشتن گامهای بیشتر در مسیر سیاستهای نژاد پرستانه اش درصدد است این رژیم را به عنوان دولتی یهودی به جامعه جهانی بقبولاند. موضوع شناساندن رژیم صهیونیستی به عنوان دولتی یهودی همواره به منزله نقشه راه صهیونیستها برای پیگیری سیاستهای توسعه طلبانه و نژاد پرستانه شان مطرح بوده است و مقامات این رژیم همواره مترصد فرصتی جهت محقق ساختن آن هستند . در این چارچوب با نگاهی به طرح ها و اقدامات رژیم صهیونیستی می توان متوجه این واقعیت شد که همه آنها رنگ و بوی نژاد پرستانه دارد که این موضوع منعکس کننده ماهیت نژاد پرستانه و ضد انسانی این رژیم است . در این چارچوب رژیم صهیونیستی در اقدامی نژادپرستانه جاده‌ای به طول سه و نیم کیلومتر برای جداسازی فلسطینیان از شهرک‌نشینان صهیونیست در قدس اشغالی افتتاح کرد که هدف از آن تحقق بخشی از برنامه‌های شهرک‌سازی و صهیونیستی‌سازی مناطق فلسطینی است و بسیاری از شهرک‌ها را به قدس اشغالی متصل می‌ کندبه گفته «جمیل عمرو» کارشناس امور قدس اشغالی، رزیم اسرائیل از این طریق درصدد است محله‌های فلسطینی را در قدس از هم جدا و ارتباط آن‌ها را با یکدیگر قطع کند و زمینه سیطره بیشتر بر مناطق اشغالی  فلسطین را فراهم کند .  

سیاستهای نژادپرستانه و نسل کشی رژیم صهیونیستی بیانگر آن است که این رژیم همانند دوران نازیها در آلمان و فاشیست ها در ایتالیا و آپارتاید در آفریقای جنوبی بطور گسترده ای به جنایت و نقض حقوق ملتها و قومیت ها مشغول است .  رژیم صهیونیستی بدلیل رفتارهای مبتنی بر تبعیض نژادی اش به عنوان یکی از نماد های نژاد پرستی در عرصه جهانی شناخته می شودبا نگاهی مقایسه ای میان آپارتاید آفریقای جنوبی که سالها براین کشور حاکم بود  و آپارتاید اسرائیلی که همچنان جریان دارد می توان متوجه شد که آپارتاید اسرائیلی به مراتب مخوف تر و شدید تر از آپارتاید آفریقای جنوبی است. رژیم صهیونیستی به انحاء مختلف درصدد است که به سیاست‌های نژادپرستانه‌ اش رسمیت دهد و زمینه را برای قبولاندن آن به جامعه جهانی فراهم کند.  قانون کشور یهود توطئه‌ای مستتر در قالب "معامله قرن" است که توسط دولت آمریکا تدوین شده است.این طرح به منزله چراغ سبزی از جانب آمریکا به رژیم صهیونیستی جهت پیشبرد جنایات و سیاست‌های نژادپرستانه‌اش در منطقه محسوب می‌شود.  تعلل جامعه جهانی در برخورد با رژیم نژاد پرست صهیونیستی و توطئه آمریکایی "معامله قرن " خطر تشدید جنایات رزیم غاصب اسرائیل در نسل کشی فلسطینی ها و تثبیت نوع دیگری از نژادپرستی در عرصه بین‌المللی را دارد

صهیوینستها با همه چیز سر جنگ دارند . بحران سوریه فرصتی را برای آنها ایجاد کرد که هر چه بیشتر طمع ورزی کنند و سرزمین سوریه و حریم آنها را نقض و مورد تجاوز قرار دهند . طوری که  جنگنده ‌های صهیوینستی  جمعه شب پیش بار دیگر مناطقی در حومه دمشق، پایتخت سوریه را هدف حمله قرار دادند.

این نخستین بار نیست که جنگنده های صهیوینستی  مناطق مختلف سوریه را هدف حمله قرار می دهند بلکه تنها در یک ماه گذشته این دومین بار است که این اقدام غیرقانونی انجام شده است. سوال این است که علل این اقدام های رژیم اسرائیل چیست؟

نخستین دلیل این اقدام جنگنده های صهیوینستی، ممانعت از تداوم تغییر موازنه قدرت در داخل سوریه به نفع نظام این کشور است. رزیم صهیوینستی  از جمله بازیگرانی است که وقوع و تداوم جنگ تروریستی در داخل سوریه را در راستای منافع خود می دانست زیرا از یک سو بدون اینکه هزینه ای متحمل شود، شاهد درگیر شدن ارتش سوریه به عنوان یکی از مهمترین بازیگران عضو محور مقاومت با تروریستها بود و از سوی دیگر شاهد جنگ نیابتی عربستان با جمهوری اسلامی ایران به خصوص در داخل سوریه بود. بنابراین، رژیم صهیونیستی از پیروزی های مداوم ارتش و متحدان نظام سوریه در مقابل تروریستها رضایت ندارد و با حمله های موشکی گاه و بی گاه سعی دارد به تروریستها کمک کند.

دومین دلیل این اقدام رزیم صهیوینستی ، مواجهه نظامی با جمهوری اسلامی ایران است. صهیوینستها  تاکنون تلاش زیادی انجام داد تا آمریکا را برای حمله نظامی به ایران متقاعد کند، اما این تلاش ها نتیجه نداشته است زیرا آمریکا از توان دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران آگاه است. از این رو، رزیم  صهیوینستی  سعی دارد در سوریه نوعی مواجهه نظامی با جمهوری اسلامی ایران داشته باشد و توان دفاعی و بازدارندگی آنرا محک بزند. به نظر می رسد که صهیوینستها به خوبی به توانمندی دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران پی برده است زیرا پیش از این اغلب موشک هایی که به سمت مواضع جمهوری اسلامی ایران در سوریه شلیک شده، رهگیری و منهده شده بود. در حمله شب گذشته به فرودگاه دمشق نیز پدافند هوایی سوریه اغلب موشک ها را در آسمان منهدم کرده و کمترین خسارت را متحمل شده است. 

دلیل سوم این است که اساساً یکی از شاخصه های رژیم صهیونیستی، جنگ طلبی است. رژیم صهیونیستی با ایجاد جنگ منافع خود را تعقیب می کند، اما اکنون شرایط ارتش این رژیم به گونه ای است که توان ورود به یک جنگ دیگر را ندارد.

در همین راستا، سرلشکر «اسحاق بریک» افسر بلندپایه ارتش رژیم صهیونیستی که به تازگی نیز بازنشسته شده، با بیان اینکه شرایط ارتش بسیار اسفناک است، اذعان کرد که ارتش تل آویو در انتقال سریع نیروها به میدان نبرد مشکلات زیادی دارد و فاقد توانایی ورود به جنگ جدیدی است.

علاوه بر این، فروپاشی کابینه نتانیاهو که در اثر اختلاف های درونی رخ داد و چالش های اقتصادی که سبب شکل گیری تظاهرات جلیقه زردها در سرزمین های اشغالی شد، گویای این است که رژیم صهیونیستی به لحاظ سیاسی و اقتصادی نیز آمادگی ورود به جنگی جدید را ندارد.

از این رو، این رژیم با حمله های کوتاه مدت مکرر به سوریه هم سعی دارد افکار عمومی را از چالش های درونی خود منحرف سازد و هم سعی دارد تلویحاً توانمندی نظامی اش را نشان دهد، توانمندی که اکنون آشکار شده است که در وضعیت نامطلوبی قرار دارد. 

لبنان هم کشور همجوار با سرزمینهای اشغالی است که متاسفانه باید جور همسایگی با یک رژیم متجاوز و غاصب را بکشد . در همین راستا شاهدیم که رسانه های لبنان اعلام کردند : نظامیان رژیم صهیونیستی، 25 بلوک بتونی در مرز لبنان با سرزمین‌های اِشغالی فلسطین در مقابل شهر العدیسه جنوبی Adaisseh قرار دادند که این بلوک گذاری در منطقه مورد اختلاف مرزی صورت گرفته است .

شورای عالی دفاع لبنان در بیانیه‌ای بعد از نشست فوق‌العاده ای که به ریاست «میشل عون» رئیس‌جمهور این کشور برگزار شد، اعلام کرد: اقدامات رژیم صهیونیستی در مرزهای جنوبی، تجاوز به خاک لبنان و نقض قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل است .  لبنان همواره از نقض قطعنامه 1701 از سوی رژیم صهیونیستی انتقاد و شکایت‌هایی را در مجامع بین المللی تنظیم کرده  است .  قطعنامه 1701 پس از تجاوز رزیم صهیونیستی  به خاک لبنان در سال 2006 در شورای امنیت سازمان ملل برای آتش‌بس تصویب شد و این قطعنامه رژیم صهیونیستی را از هرگونه اقدام خصمانه و تجاوزگری علیه  لبنان بر حذر داشته است . علیرغم آن ، اقدامات تحریک آمیز و تحرکات خصمانه رژیم  صهیونیستی  در مرزهای سرزمین های اشغالی با لبنان در سال های اخیر تشدید شده است .   پایگاه لبنانی العهد در مطلبی به قلم «شارل  نادر» نوشت : صرف نظر از تجاوزهای مکرر رژیم اسرائیل به حریم هوایی لبنان به شیوه های مختلف که در سال های اخیر تشدید شده است و به منزله نقض قطعنامه 1701 شورای امنیت به شمار می رود، تحرکات رژیم اسرائیل در مرزهای لبنان نیز افزایش یافته است . این تحرکات  نظامی شامل کار گذاشتن سیستم های جاسوسی و حس گرها و دوربین های نظارتی درمواضعی است که کاملاً در مجاورت نوار مشخص شده در امتداد خط آبی قرار دارد. رژیم صهیونیستی همچنین به تازگی مراکزی را برای نظارت و تیراندازی نزدیک مرزها احداث کرده که آن ها را به سلاح های سبک و دوربین های نظارتی مجهز کرده است که این اقدامات، خصمانه و تحریک آمیز است 

 برخی کارشناسان معتقدند رژیم صهیونیستی که در بعد داخلی و خارجی با مشکلات فراوانی روبرو شده درصدد است با نظامیگری و  انجام اقدامات تحریک آمیز  و به نوعی قدرت نمایی ضمن منحرف کردن افکار عمومی داخل و خارج از مشکلات این رژیم با ایجاد رعب و وحشت سیاست های توسعه طلبانه اش در منطقه را پیگیری کند.  ماجراجویی جدید ارتش رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان درحالی است که لبنان در ماه های اخیر  به دلیل تاخیر در تشکیل دولت جدید با بحران سیاسی مواجه است .  رژیم صهیونیستی در مقطع کنونی که لبنان همچنان در خصوص تشکیل دولت جدید این کشور به دلیل اهمال سعد حریری نخست وزیر لبنان در زمینه تشکیل کابینه جدید با نوعی بلاتکلیفی و فقدان اجماع سیاسی مواجه است درصدد پبگیری اهداف سیطره جویانه اش در لبنان است. به همین دلیل احزاب و گروه های لبنانی با هشدار درباره ادامه وضعیت موجود ، بر ضرورت تسریع در تشکیل دولت جدید لبنان  به منظور  فایق آمدن بر مشکلات داخلی و ایجاد انسجام میان لبنانی ها جهت مقابله نظامی ،  سیاسی و دیپلماتیک با  توطئه های دشمن صهیونیستی علیه تمامیت ارضی این کشور تاکید دارند.  در واقع این بلاتکلیفی سیاسی موجب شده است تا لبنان نتواند حتی شکایتی جدید را علیه رژیم صهیونیستی در مجامع بین المللی مطرح کند و یا شکایتهای قبلی خود علیه این رژیم در این مجامع را پیگیری کند . تحولات  منطقه نشان می دهد که  اقدامات توطئه گرانه و سیاستهای توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی علیه لبنان تمامی ندارد و چنین وضعیتی حفظ مقاومت و ارتقاء آن و تدوین سیاست دفاعی جامع این کشور را با محوریت مقاومت ضد صهیونیستی بیش از پیش ضروری کرده است و افکارعمومی خواستار اهتمام شورای عالی دفاع لبنان در این زمینه است

 

 

 

تگ

کامنت