Ballkani

Putin sqaron qëndrimin rus rreth Kosovës

Putin sqaron qëndrimin rus rreth Kosovës

Në bisedimet në Beograd të enjten, presidenti rus, Vladimir Putin dhe ai serb, Aleksandar Vuçiq do të diskutojnë edhe rreth çështjes së Kosovës, u ka thënë gazetarëve këshilltari i Kremlinit, Yuri Ushakov.

Këshilli suprem revolucionar i Jemenit: Arabia saudite përgjegjëse për dështimin e marrëveshjes së Suedisë

Këshilli suprem revolucionar i Jemenit: Arabia saudite përgjegjëse për dështimin e marrëveshjes së Suedisë

Këshilli suprem revolucionar i Jemenit, ka bërë përgjegjës Arabinë Saudite për shkeljen e armëpushimit dhe dështimin e marrëveshjes së Suedisë.

Nëse nuk arrihet marrëveshja me Kosovën, Serbia do të shkatërrohet

Nëse nuk arrihet marrëveshja me Kosovën, Serbia do të shkatërrohet

Kryetari i Lëvizjes për Ringjalljen Serbe (SPO), Vuk Drashkoviq, nuk mbështet pikëpamjet e opozitës serbe që janë kundër marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë, sepse vlerëson që janë kundër interesave jetike të Serbisë dhe popullit të saj.

Vuçiçit i kërkohet të paraqesë

Vuçiçit i kërkohet të paraqesë "planin e tij për Kosovën"

Organizatorët e protestave joqeveritare në Serbi kërkuan nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, që të paraqesë planin e tij për Kosovën para qytetarëve të Serbisë, duke thënë se ata janë adresa ku duhet drejtuar dhe "jo Brukseli, Uashingtoni, Moska ose Prishtina".