Jun 28, 2018 10:08 Europe/Tirane
  • Miku i Trump, propagandues i MEK

Newt Gingrich ish kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve në Amerikë ka njoftuar fjalimin e tij të ardhshëm në takimin e grupit terrorist MEK në Francë dhe ka ftuar të gjithë të marrin pjesë në këtë takim.

Ish kreu i Dhomës së Përfaqësuesve në Amerikë, është një prej miqve të afërt të Donald Trump president i Amerikës. Ai në një mesazh në Twitter ka thënë: Më 30 qershor do të mbajë një fjalim në takimin e MEK në Paris për t’i treguar kombit Iranian se qeveria e Trump është mbështetëse e tyre. Ky diplomat 75 vjeçar amerikan nuk ka dhënë shpjegime se si Donald Trump do të mbështesë kombin Iranian duke vendosur sanksionet më të ashpra të historisë dhe në rrjetin e tij social Twitter ka kërkuar që të gjithë kundërshtarët e Republikës Islamike të Iranit të shprehin solidaritetin e tyre në Paris.

Tags

Komente