Dec 08, 2018 18:38 Europe/Tirane
  • Kurti: Të gjithë besojnë se VV mund ta luftojë korrupsionin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se nuk ka qytetarë të Kosovës që nuk beson se Vetëvendosje mund ta luftojë korrupsionin dhe krimin e organizuar.

Këto komente Kurti i bëri në Podujevë, ku bashkë me kryetarin e Qendrës së Besianës Bajram Ajeti u kanë dëshiruar mirëseardhje mbi 80 anëtarëve që kohët e fundit kanë vendosur t’i bashkohen Lëvizjes. Sipas një njoftimi të VV-së, gjatë takimit janë anëtarësuar edhe 13 të tjerë duke e shtuar kështu edhe më shumë forcën dhe ndikimin e Lëvizjes, përcjell Telegrafi.

 

Tags

Komente