• Amerika gjunjëzohet përball volejbollistëve iranianë

Ekipi kombëtar i Iranit në volejboll në takimin e tij të dytë në garat e kampionatit botëror mundi ekipin amerikan i cili ka tre medalje olimpike.

Ekipi kombëtar i Iranit në volejboll dhe ekipi amerikan të mërkurën u përballen në ditën e dytë të kampionatit botëror të volejbollit në qytetin Nagoya të Japonisë. Në këtë ndeshje ekipi kombëtar i Iranit mundi ekipin kombëtar të Amerikës me rezultat 3-2. Me këtë fitore ekipi iranian qëndron në krye të grupit të tij.

Sep 13, 2017 13:37 Europe/Tirane
Komente