• Sot në Iran nisi muaji i bekuar i Ramazanit

Shtabi për monitorimin e hënës në zyrën e Liderit Suprem të revolucionit islamik, dje në darkë pasi ka parë hënën shpalli nisjen e muajit të bekuar të Ramazanit.

Prej sot më 17 maj në të gjithë Iranin ka nisur muaji i bekuar i Ramazanit. Hasan Ruhani presidenti i Republikës Islamike të Iranit ditën e mërkurë në nj mesazh dërguar krerëve të vendeve islamike, ka uruar ata për nisjen e muajit të bekuar të Ramazanit, muajin e gostisë së Zotit, muajin e mëshirës dhe dashamirësisë hyjnore. Radiotelevizioni i Republikës Islamike të Iranit, IRIB me këtë rast uron të gjithë myslimanët e botës për muajin e bekuar të Ramazanit.

Tags

Maj 17, 2018 09:13 Europe/Tirane
Komente