Nov 17, 2018 12:35 Europe/Tirane
  • Presidenti iranian priti zyrtarisht presidentin e Irakut

Presidentin e Republikës Islamike të Iranit gjatë një ceremonie solemne në Teheran, priti presidentin Irakut.

Agjencia e lajmeve Mehr njoftoi se Hasan Ruhani, presidenti i Republikës Islamike të Iranit, gjatë një ceremonie solemne të organizuar në kompleksin historiko-kulturor Sa'dabad në Teheran, priti Braham Saleh, presidentin e Irakut i cili po qëndron për një vizitë në Iran.

Në këtë ceremoni pas këndimit të himneve kombëtare të Republikës Islamike të Iranit dhe të Iraku, presidentët e të dy vendeve kanë zhvilluar një takim me pjesëmarrjen e delegacioneve të të dy vendeve.

Presidentët e Iranit dhe Irakut gjatë këtyre takimeve do të bisedojnë për ngritjen e bashkëpunimeve bilaterale në fusha të ndryshme duke përfshijë edhe çështje rajonale dhe ndërkombëtare.

 

Tags

Komente