Maj 21, 2017 20:12 Europe/Tirane
  • Nasrullah uron Hasan Ruhanin

Sekretari i përgjithshëm i Hezbullahut të Libanit i ka dërguar një mesazh urimi presidentit të zgjedhur të RII z. Hasan Ruhani, duke i uruar atij fitoren në zgjedhjet e fundit presidenciale në RII.

Sejed Hasan Nasrullah përveçse ka uruar z. Hasan Ruhani, ka thënë: Pjesëmarrja masive e popullit në zgjedhje, ka dëshmuar madhështinë e këtij populli për sistemin islamik dhe po ashtu vetëdija, liria dhe sovranitetit i këtij populli i ka dhënë shembull vendeve dhe popujve të rajonit të cilët jetojnë në diktaturë.

 

Tags

Komente