• Shpërthen një bombë në veri të Bagdadit

Një bombë ka shpërthyer në veri të Bagdadit, kryeqytetit të Irakut dhe si pasojë është vrarë një person dhe janë plagosur 3 të tjerë.

Kanali televiziv Al Menar njoftoi se një burim i policisë së Irakut ka deklaruar se si pasojë e shpërthimit të një bombe në afërsi të një qendre tregtare në rajonin Husejnije Rashidije në veri të Bagdadit, të paktën një civilë irakian është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur. Ai në vazhdim shtoi se forcat e sigurisë dhe ekipet emergjente menjëherë kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Tags

Jan 13, 2018 16:37 Europe/Tirane
Komente