Feb 11, 2018 13:08 Europe/Tirane
  • Vazhdon arrestimi i palestinezëve në Bregun Perëndimor të Lumit Jordan

Forcat ushtarake të regjimit sionist kanë arrestuar disa palestinezë në Bregun Perëndimor të Lumit Jordan.

Agjencia e lajmeve IRIB njoftoi se forcat ushtarake të regjimit sionist të dielën me disa automjete ushtarake kanë hyrë në lagjet Rafidia dhe dhe Al-Xhebel në veri të qyteti Nablos në Bregun Perëndimor dhe pasi kanë bastisur disa shtëpi të palestinezëve, kanë arrestuar të paktën pesë palestinezë në mesin e tyre edhe një grua. Forcat ushtarake të regjimit izraelit duke bastisur shtëpitë e palestinezëve në qytezën Anbeta në veri të Bregut Perëndimor, kanë arrestuar edhe dy të rinj palestinezë ku njëri prej tyre ishte ish-i burgosur palestinez.

Tags

Komente