Mar 13, 2018 12:03 Europe/Tirane
  • ISIS kryen sulm kamikaz në selinë e forcave të sigurisë së qeverisë së dorëhequr jemenase në Aden

met informative të Jemenit kanë njoftuar për shpërthimin e një autobombe në afërsi të selisë së forcave të sigurisë së qeverisë së dorëhequr të Jemenit në qytetin Aden.

BuriAgjencia e lajmeve ISNA njoftoi se gazeta "Ra'jul-Jeum" në një raport të saj ka thënë se një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në selinë e forcave të sigurisë së qeverisë së dorëhequr të Jemenit në qytetin Aden ku si pasojë janë vrarë disa persona dhe janë plagosur disa të tjerë. Sipas burimeve jemenase, një terrorist kamikaz drejtonte makinën autobombë. Grupi terrorist ISIS ka marrë përsipër përgjegjësinë për këtë sulm.

Tags

Komente