Apr 15, 2018 11:52 Europe/Tirane
  • 34 ushtarë dhe mercenarë sauditë vriten gjatë operacioneve të forcave jemenase

Forcat jemenase kanë vrarë të paktën 34 ushtarë dhe mercenarë saudit gjatë disa operacioneve në provincat Taiz, Xhuf dhe Al-Bejda.

Kanali televiziv Al-Masira njoftoi se gjatë operacioneve të snajperëve jemenas në tre ditët e kaluara të zhvilluara në provincat Taiz, Xhufg dhe Al-Bejda të Jemenit kanë vrarë 34 ushtarak dhe mercenarë të regjimit Al Saud.  Ndërkohë njësiti i artilerisë së ushtrisë jemenase ka bombarduar pozicionet e ushtrisë saudite në provincën Naxhran në jug të Arabisë Saudite. Nga ana tjetër, gjatë sulmeve ajrore të koalicionit saudit kundër një automjeti personal civil në rajonin Al-Bat'h në provincën Haxhe në veri të Jemenit, është vrarë një burrë dhe një grua.

Tags

Komente