Maj 14, 2018 08:04 Europe/Tirane
  • Forcat sioniste martirizojnë një palestinez

Forcat sioniste dhe një herë duke përdorur armët e zjarrit kanë martirizuar një palestinez.

Lajmi bëhet i ditur nga agjencia France Press sipas të cilës forcat sioniste kanë sulmuar lindjen e rripit të Gazës duke martirizuar një të ri palestinez. Në rripin e Gazës prej 30 marsit të kaluar organizohen protesta për të drejtën e kthimit protesta që nisën pikërisht në ditën e Tokës. Që nga ajo datë e deri më tani janë martirizuar mbi 55 palestinezë dhe janë plagosur mbi 9 mijë të tjerë. Forcat e regjimit sionist dje gjithashtu kanë arrestuar një të ri 16 vjeçar palestinez në rajonin BPLJ. Ndërsa mediat palestineze kanë njoftuar se rreth 1600 sionistë të mbështetur nga forcat e regjimit sionist kanë sulmuar dhe ofenduar xhaminë Al Aksa.

Tags

Komente