Sep 01, 2018 22:53 Europe/Tirane
  • Koalicioni saudit pranon vrasjet e fëmijëve jemenas

Një anëtar i koalicionit ushtarak të udhëhequr nga Arabia Saudite, të shtunën në një konferencë për media, ka pranuar se kanë qëlluar në drejtim të autobusit që po transportonte fëmijë në provincën Sade në Jemen, por nuk ka kërkuar falje.

Mansur Ahmed Al Mansur, ka thënë para gazetarëve se kanë ndodhur “gabime” gjatë këtij incidenti. Ai duke mos kërkuar falje, ka thënë se duhet dënuar ata që janë të përfshirë në këtë incident. Nga një sulm i avionëve luftarakë sauditë në një autobus që transportonte fëmijët jemenas në provincën Sade të Jemenit,  janë vrarë 50 persona dhe 77 të tjerë janë plagosur.

 

Tags

Komente