Sep 12, 2018 15:26 Europe/Tirane
  • Ushtria izraelite arreston 23 palestinezë në Bregun Perëndimor të Palestinës

Forcat ushtarake të regjimit sionist sot (të mërkurën) me pretekste të sigurisë kanë arrestuar 23 palestinezë në rajone të ndryshme të Bregut Perëndimor të Lumit Jordan në Palestinë.

Agjencia e lajmeve MEA njoftoi se në mesin e të arrestuarve është edhe një fëmijë 14 vjeçar me emrin Lejth Fadi Abu Akr i cili është arrestuar gjatë bastisjeve të ushtrisë izraelit në kampin Al-Aide në Bejt Lahm. Forcat ushtarake të regjimit sionist duke sulmuar dhe kryer bastisje në rajonet e ndryshme në Bregun Perëndimor të Lumit Jordan kanë arrestuar një numër të konsiderueshëm të palestinezëve dhe kanë uzurpuar pronat e tyre.

 

Tags

Komente