Jan 16, 2019 19:25 Europe/Tirane
  • Kamikazi i ISIS vret trupat amerikane në Siri

Disa ushtarë amerikanë raportohet se mbetën të vrarë në një sulm vetëvrasës të mërkurën në Siri, thotë ushtria amerikane.

ISIS tha se një nga militantët e tij  kishte shpërthyer një jelek bombë pranë një patrulle të SHBA në qytetin kurd të Manbixhit. Një agjenci e lajmeve kurde raportoi se tre ushtarë amerikanë, një oficer lokal i sigurisë dhe nëntë civilë vdiqën. Shtëpia e Bardhë njoftoi se Presidenti Trump është informuar lidhur me situatën.

 

Tags

Komente