• Grupet e rezistencës në Irak mbështesin Gardën Revolucionare

  Grupet e rezistencës në Irak mbështesin Gardën Revolucionare

  Prill 14, 2019 08:15

  Grupet e rezistencës në Irak me anë të një konference për shtyp kanë shprehur mbështetjen e tyre për gardën e revolucionit islamik të Iranit.

 • Mahmud Abas thekson rezistencë përballë komploteve të Amerikës

  Mahmud Abas thekson rezistencë përballë komploteve të Amerikës

  Prill 13, 2019 08:10

  Kreu i AAP, duke folur mbi planin e ashtuquajtur të paqes të Donald Trump siç njihet ndryshe Akordi i Shekullit ka thënë se populli palestinez do të rezistojë dhe përballet me këtë plan të turpshëm.

 • SHBA provokojnë Damaskun në al-Tanf

  SHBA provokojnë Damaskun në al-Tanf

  Mars 30, 2019 20:31

  Forcat amerikane të bazuara në al-Tanf sapo kanë nisur një manovër ushtarake që përfshin si Forcat Demokratike të Sirisë (SDF), ashtu dhe terroristët e ISIS.

 • Irani: Rezistenca, rruga e vetme për paqe në rajon

  Irani: Rezistenca, rruga e vetme për paqe në rajon

  Mars 29, 2019 20:24

  Irani ka dënuar veprimet "kriminale" të Izraelit dhe mbështetjen jologjike dhe të paligjshme të SHBA ndaj regjimit sionist, duke thënë se vazhdimi i rezistencës deri në çlirimin e plotë të Palestinës do të luante një rol udhëheqës në krijimin e paqes "së qëndrueshme" në Lindjen e Mesme.

 • Hamas: Izraeli nuk mund ta thyejë vullnetin tonë

  Hamas: Izraeli nuk mund ta thyejë vullnetin tonë

  Mars 27, 2019 20:18

  Një udhëheqës i lartë i lëvizjes së rezistencës palestineze, Hamas, deklaroi se palestinezët nuk do të heqin dorë nga rezistenca përballë agresionit izraelit.

 • Deklaratat e Trump për Golanin vetëm forcojnë rezistencën kundër Izraelit

  Deklaratat e Trump për Golanin vetëm forcojnë rezistencën kundër Izraelit

  Mars 24, 2019 20:14

  Presidenti i SHBA Donald Trump me deklaratat e tij për njohjen e "sovranitetit" të Izraelit mbi lartësitë e pushtuara të Golanit vetëm sa e ka bërë më të vendosur rezistencën kundër regjimit izraelit dhe mbështetësve të tij, deklaroi këshilltari i lartë i Liderit Suprem të Revolucionit Islamik.

 • Samiti i Rezistencës: Shoigu në Damask me mesazhin e Putinit

  Samiti i Rezistencës: Shoigu në Damask me mesazhin e Putinit

  Mars 20, 2019 20:22

  Pak orë pas samitit ushtarak Siri-Iran-Irak, ministri rus i Mbrojtjes udhëtoi për në Damask, duke përcjellë një letër të nënshkruar nga Putini për Asadin.

 • Kush e goditi Tel Avivin?

  Kush e goditi Tel Avivin?

  Mars 15, 2019 08:32

  Të enjten mbrëma, Tel-Avivi u godit nga dy raketa që Izraeli tha se u lëshuan nga Rezistenca Islamike e Palestinës, Hamas.

 • Raketat nga Gaza kalojnë

  Raketat nga Gaza kalojnë "Kupolën e Hekurt" dhe godasin Tel Avivin

  Mars 15, 2019 08:20

  Të paktën dy raketa të lëshuara nga Rripin e Gazës kanë goditur kryeqytetin izraelit Tel Aviv, duke anashkaluar sistemin e raketave të quajtur Kupola e Hekurt dhe duke shënuar një tjetër humbje të sikletshme për një nga sistemet më të shtrenjta ushtarake në botë.

 • Ra’jul-Jeum: Së shpejti do të hapet fronti i Golanit

  Ra’jul-Jeum: Së shpejti do të hapet fronti i Golanit

  Mars 13, 2019 21:02

  Gazeta “Ra’jul-Jeum” në lidhje me deklaratat e senatorit amerikan Lindsey Graham rreth pushtimit të sionistëve mbi Golanin e pushtuar, ka shkruar se në kohën kur Siria doli ngadhënjimtare në luftën kundër komplotit amerikano-sionist, plani për aneksimin e lartësive të Golanit konsiderohet një lojë me zjarr dhe do t’i djeg edhe duart e vet atyre dhe fronti i Golanit të pushtuar do të hapet në një të ardhme të afërt.