• Gjykata thërret mbështetësen e MEK, Elona Gjebrea

  Gjykata thërret mbështetësen e MEK, Elona Gjebrea

  Nëntor 21, 2017 10:12

  Sipas një njoftimi të agjencisë Tirana Today, zv/ministrja e brendshme e Shqipërisë, Elona Gjebra e cila është një prej mbështetësve të grupit terrorist MEK në Shqipëri, është thirrur nga gjykata për sqarime rreth kryetares së MEK, Marjam Raxhavi.

 • Massoud Khodabandeh i pergjigjet shpifjeve te MEK-ut ne Gazeta TemA

  Massoud Khodabandeh i pergjigjet shpifjeve te MEK-ut ne Gazeta TemA

  Nëntor 18, 2017 07:50

  Kjo nuk është një e papritur pasi MEK gjithmonë i ka sulmuar kritikët e saj në vend që t’i përgjigjet kritikave që i bëhen. Megjithatë unë jam i befasuar që ju nuk morët mundimin të kontaktoni me mua ose me Annen për ndonjë sqarim mbi komentet shpifëse të bëra. Unë mendoj se lufta kundër lajmit të rremë nuk ka arritur akoma tek ju.

 • Muxhahedinet iraniane kërcënojnë lirinë e medias, censurojnë televizionin Ora News

  Muxhahedinet iraniane kërcënojnë lirinë e medias, censurojnë televizionin Ora News

  Nëntor 15, 2017 10:12

  Forca e organizatës se Muxhahedineve Iraniane ne Shqipëri është e paimagjinueshme. Organizata ne fjale që njihet si MKO, MEK, National Council of Resistance of Iran, Kulti Raxhavi etj. jo vetëm që kërkon te rrezojnë me dhune qeverinë e Iranit, jo vetëm që ka arritur te rekrutoje politikane, deputete dhe te rinj shqiptar ne fushaten e tyre kunder Iranit, por fuqia e tyre tanimë është shtrire edhe mbi mediat e Shqipërisë.

 • Singelton për Oranews: : Ushtria e terroristëve të MEK rekruton të rinj shqiptarë

  Singelton për Oranews: : Ushtria e terroristëve të MEK rekruton të rinj shqiptarë

  Nëntor 13, 2017 08:06

  Anne Singelton, e prezantuar si aktiviste për të drejtat e njeriut, e cila është shkëputur nga grupi i muxhahedinëve, në një intervistë për Ora News tha se ky grupim të cilin e quajti terrorist, është tejet i rrezikshëm për Shqipërinë. Singleton tha se muxhahedinët po rekrutojnë të rinj shqiptarë për t'i përdorur për qëllimet e tyre. Nga ana tjetër grupimi muxhahedin në Shqipëri e quan Anne Singelton si një agjente të inteligjencës iraniane e cila përhap propagandë kundër opozitës demokratike të

 • Si e paguan MEK-u rrugën e shndërrimit nga një grup terrorist në një grup të

  Si e paguan MEK-u rrugën e shndërrimit nga një grup terrorist në një grup të "luftëtarëve të lirisë"

  Nëntor 01, 2017 13:53

  Me para të mjaftueshme, mund të hapësh edhe një zyrë të bukur të lobimit në Pensilvani në Distriktin e Kolumbisë, jo shumë larg Shtëpisë së Bardhë dhe Kapitol Hill.

 • "Someje" personazhi kryesor i filmit dokumentar "Filmi i papërfunduar për vajzën time Sumeje", u nda nga MEK

  Tetor 21, 2017 13:23

  Someje Muhamedi është personazhi kryesor i dokumentarit "Filmi i papërfunduar për vajzën time Someje". Ajo për shumë vite ishte përkrahëse e zjarrtë e Organizatës Muxhahedine Khalk (MEK), mirëpo tani pas dy dekadave ka vendosur të ndahet nga kjo organizatë.

 • Kulti Raxhavi i tmerruar nga largimi i forcave në Shqipëri

  Kulti Raxhavi i tmerruar nga largimi i forcave në Shqipëri

  Shtator 22, 2017 10:40

  Isa Azade, një prej anëtarëve dhe komandantëve të vjetër të MEK (Monafekin)

 • 240 anëtarë të larguar nga MEK

  240 anëtarë të larguar nga MEK

  Shtator 07, 2017 11:21

  Në një takim në Tiranë mes UNHCR-së (Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatë) – RAMSA (Shërbimet e Refugjatëve dhe Migrantëve në Shqipëri) dhe fondacionit Sahar Family, një zyrtar foli për gjendjen e familjeve të anëtarëve të Organizatës Mojahedin-e Khalq (MEK ose kulti Rajavi) dhe të ish-anëtarëve të grupit.

 • Kush është sekretarja ( amerikane), mbrojtëse e terroristëve?

  Kush është sekretarja ( amerikane), mbrojtëse e terroristëve?

  Gusht 26, 2017 11:55

  Elaine L. Chao sekretarja amerikane e transportit në qeverinë Trump, ka lindur më 26 mars 1953 në Tajvan. Ajo në fillim ka punuar në sektorin bankar për bankat e mëdha si City Corp dhe American Bank. Në fund të vitit 1980, ajo ka shkuar në Uashington ku ka punuar në sektorin e lundrimit në departamentin amerikan të transportit, si zëvendës sekretar.