۲۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۹:۳۱ Asia/Dushanbe
  • برگزاری نخستین نشست همکاری‌ رسانه‌ای ایران و روسیه در تهران

نخستین نشست همکاری‌ رسانه‌ای ایران و روسیه روز چهارشنبه در تهران برگزار شد.

به گزارش ایسنا؛ «محمد سلطانی فر» معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در این نشست با تاکید بر گسترش همکاری رسانه‌ای ایران و روسیه، گفت: منافع مشترک اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بسیاری بین تهران و مسکو وجود دارد که می تواند مبنای توسعه روابط رسانه ای دو طرف قرار گیرد.

سلطانی فر همچنین، تقویت دیپلماسی رسانه‌ای به عنوان مهم ترین بخش دیپلماسی فرهنگی را ضروری برشمرد و افزود: توسعه دیپلماسی رسانه ای می تواند به افزایش آگاهی عمومی و آشنایی و همراهی ملت ها با مردم ایران منجر شود.

«الکسی ولین» Alexey Volin، معاون وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه نیز در این نشست، تصریح کرد: مبادله اخبار، تبادل فناوری های فنی و رسانه ای و افزایش سطح حرفه ای خبرنگاران، از جمله موضوعات مهم و مورد توافق دو طرف در توسعه همکاری رسانه ای است.

وی همچنین از تاسیس دفتر همکاری رسانه های روسیه در ایران خبر داد.

در نخستین نشست کمیته مشترک همکاری رسانه ای ایران و روسیه، نمایندگانی از رسانه های مختلف روسیه از جمله «اسپوتنیک» و «ایتارتاس» و مدیران عامل خبرگزاری‌ جمهوری اسلامی(ایرنا)، خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مدیرکل همکاری‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و مدیران برخی خبرگزاری‌ها و مطبوعات حضور داشتند.

 

کامنت