۲۱ تیر ۱۳۹۷, ۱۷:۳۰ Asia/Dushanbe
  •  دیدار ولایتی با رییس جمهوری روسیه

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل، پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی و رییس جمهوری ایران را به «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه تسلیم کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، «علی اکبر ولایتی» روز پنجشنبه در اقامتگاه رییس جمهوری روسیه در منطقه « نوو آگاریووا» در شمال غربی مسکو با «ولادیمیر پوتین» دیدار و پیام شفاهی رهبر معظم انقلاب اسلامی و پیام کتبی «حسن روحانی» رییس جمهوری ایران را تسلیم وی کرد.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل، روز چهارشنبه در صدر هیاتی عالیرتبه وارد مسکو .پایتخت روسیه شد.

ولایتی پس از دیدار با رییس جمهوری روسیه اعلام کرد: روابط مستحکم دو کشور در آینده نیز بیش از پیش گسترش می‌یابد.

او در خصوص مذاکرات خود با پوتین نیز تصریح کرد: ولادیمیر پوتین بر گسترش روابط نفتی دو کشور و افزایش سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز ایران تا سقف 50 میلیارد دلار تأکید دارد که این رقم سرمایه‌گذاری می تواند جایگزین خوبی برای شرکت های غربی باشد که ایران را ترک کردند.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل با اشاره به همکاری های هسته ای ایران و روسیه افزود:​ دو راکتور هسته‌ای توسط روس‌ها درحال ساخت است که رییس جمهوری روسیه از جزئیات مراحل مختلف آن در ایران اطلاع دارد.

ولایتی، همکاری در توسعه راه آهن را از دیگر محورهای مذاکراتش اعلام کرد و افزود: رییس  جمهوری روسیه همچنین بر سرمایه‌گذاری در طرح کریدور شمال جنوب تأکید کرد.

وی درباره همکاری های منطقه ای ایران و روسیه نیز گفت: برخلاف برخی شایعاتی که دشمنان مشترک ایران و روسیه به آن دامن می زنند، رییس جمهور روسیه تأکید داشت که دو کشور به همکاری‌هایشان در سوریه و منطقه برای حمایت از حکومت های قانونی این کشورها به ویژه حکومت های سوریه و عراق ادامه می دهند و از تمامیت ارضی آن دفاع می کنند.

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب گفت: اجلاس مربوط به سوریه بزودی با حضور سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه در تهران برگزار می شود.

کلیدواژه

کامنت