۰۱ مهر ۱۳۹۷, ۱۱:۲۳ Asia/Dushanbe
  • ایران از جنایت اهواز نمی گذرد

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: بی تردید این کشور از جنایت تروریستی اهواز نمی گذرد.

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: بی تردید این کشور از جنایت تروریستی اهواز نمی گذرد و پاسخی قاطع به تروریست ها خواهد داد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از ایرنا، حسن روحانی روز یکشنبه پیش از عزیمت به نیویورک برای شرکت در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، حادثه روز گذشته اهواز را بسیار غم انگیز توصیف کرد و افزود:  کاملا برای ما روشن است چه کسانی این کار را انجام داده و به کجا وابسته اند؛ آنهایی که ادعای حقوق بشر را تکرار می‌کنند باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به ایستادگی مردم اهواز در سالهای جنگ تحمیلی یادآور شد:  بسیار متاسفم که در این جنایت بچه‌هایی که باید این روزها به مدرسه می‌رفتند به شهادت رسیدند و پدر و مادرهایی که باید فرزندان خود را برای مدرسه بدرقه می‌کردند، بی‌گناه و مظلومانه شهید شدند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران  تاکید کرد: آمریکا می خواهد در ایران ناامنی ایجاد کند اما موفق نخواهد شد.

روحانی همچنین با بیان اینکه شرایط جهانی امروز، مناسب نیست تصریح کرد: آمریکا از سازمان ملل متحد سوء استفاده می کند در حالی که باید اختیارات این کشور مشابه همه کشورها در سازمان ملل باشد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران درباره خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های ظالمانه ضد ایران هم تاکید کرد: آمریکا می خواهد مردم ایران را از تصمیم خود برای استقلال پشیمان کند اما در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام خواهد ماند.

حسن روحانی امروز برای سخنرانی و تبیین مواضع  ایران در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرد .

 

 

کامنت