۲۶ دی ۱۳۹۷, ۱۷:۰۲ Asia/Dushanbe
  • واکنش ایران به بازداشت خبرنگار آمریکایی شبکه ایرانی

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران بازداشت خبرنگار امریکایی شبکه ایرانی پرس تی وی را نمونه بارز رفتار رژیمی آپارتاید با رنگین پوستان دانست و آن را محکوم کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای ایران، بهرام قاسمی روز چهارشنبه گفت: رفتار مأموران دولت آمریکا با مرضیه هاشمی شهروند مسلمان آمریکایی، نقض آشکار حقوق بشر است و نشان می‌دهد که دولت آمریکا خود در عمل به هیچ یک از اصولی که آن را دستاویز حمله به منتقدانش قرار می دهد، پایبند نیست.

سخنگوی وزرات امور خارجه ایران افزود:‎ بازداشت بدون دلیل یک شهروند و خبرنگار مسلمان رنگین پوست، رفتارهای تحقیر آمیز و غیرانسانی مأموران دولت امریکا و اذیت و آزار این خانم معتقد به اسلام، نمونه بارز رفتارهایی است که یک رژیم آپارتاید با شهروندان غیرسفید پوست خود انجام می دهد.

قاسمی تأکید کرد ایران برخورداری مرضیه هاشمی از کلیه حقوق اولیه و انسانی و آزادی فوری و بدون قید و شرط وی را از بازداشت غیرقانونی خواستار است.

مرضیه هاشمی خبرنگار آمریکایی شبکه پرس تی وی ایران برای دیدار با خانواده خود به آمریکا سفر کرده بود که در آنجا بازداشت شد و از روز یکشنبه تا امروز بدون تفهیم اتهام در شرایط سخت در بازداشت است.

کلیدواژه

کامنت