۱۶ آذر ۱۳۹۶, ۲۱:۱۴ Asia/Dushanbe
  • حماس: پیمان اسلو مُرد

رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی قلسطین -حماس- اعلام کرد پیمان اسلو دیگر وجود ندارد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به قنل از پایگاه خبری شبکه العالم، اسماعیل هنیه روز پنج شنبه در کنفرانس خبری گفت تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، گور عملیات صلح و پیمان اسلو را کنده است و دیگر چیزی به نام "معامله قرن" وجود ندارد.

پیمان اسلو نخستین موافقتنامه رودروی رژیم اسرائیل و سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) بود که در سپتامبر 1993 با حضور یاسر عرفات، اسحاق رابین و بیل کلینتون به امضا رسید و بر اساس آن تشکیل حکومت خودگردان فلسطین به عنوان یک نهاد اداری موقت مقرر شد.

اسماعیل هنیه دیشب هم با ارسال پیامی به سران کشورهای عربی و اسلامی، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی، دبیر کل اتحادیه عرب، هیات ها و سازمان های عربی و بین المللی در واکنش به تصمیم آمریکا تاکید کرد: رژیم صهیونیستی اصلا زمینی ندارد که بخواهد قدس پایتخت آن معرفی شود.

اسماعیل رضوان یکی از مسئولان ارشد حماس هم اعلام کرد تصمیم دونالد ترامپ درهای جهنم را باز می‌کند.

همچنین گردان‌های الاقصی شاخه نظامی جنبش فتح از تمام گروه‌های فلسطینی خواست صفوف خود را برای آغاز آزاد سازی کامل قدس و فلسطین متحد کنند.

گردان‌های الاقصی از سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) و کادر رهبری آن نیز خواست تشکیلات خودگردان را منحل و تمام توافقنامه ها را با رژیم اشغالگر لغو کنند.

کامنت