۲۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۷:۳۹ Asia/Dushanbe
  • کارخانه ابریشم دوشنبه به فروش گذاشته شد

کمیته مدیریت اموال دولتی و سرمایه گذاری تاجیکستان از فروش کارخانه ابریشم شهر دوشنبه از طریق مزایده به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از اخبار آسیای مرکزی، قیمت آغازین مزایده فروش کارخانه ابریشم شهر دوشنبه برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی، 4 میلیون و 911 هزار سامانی (معادل 400 هزار دلار) تعیین شده است.

البته دولت تاجیکستان برای خریداران این کارخانه 3 شرط تعیین کرده است: نخست این که مالک جدید باید طی سال نخست فعالیت کارخانه ابریشم دوشنبه، بدهی 16 میلیون سامانی آن را پرداخت کند. دوم این که مالک جدید متعهد می شود که طی 3 سال نخست، برای خرید و نصب تجهیزات جدید و تولید محصولات مبلغ 36 میلیون سامانی هزینه کند و شرط سوم این که مالک، طی 3 سال نخست باید زمینه اشتغال 500 نفر کارگر را در این کارخانه فراهم سازد. همچنین مالک جدید حق تغییر کاربری و فروش کارخانه را نخواهد داشت.

دولت تاجیکستان سالهای قبل تعداد زیادی از کارخانه های بزرگ صنعتی این کشور را به بخش خصوصی واگذار کرد که اکثر این افراد با فروش تجهیزات این مراکز تولیدی زمینه ورشکست شدن صنایع این کشور را فراهم کردند و اکنون اکثر این کارخانه ها از کار افتاده اند.

 

کامنت