۲۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۸:۱۸ Asia/Dushanbe
  • توافق روسیه و تاجیکستان درنمایشگاه تجاری سغد 2018

نمایندگان 26 شرکت روسی حاضر در نمایشگاه بین المللی تجاری سغد 2018 ، درشهر خجند طرح استفاده از تجهیزات جدید خشک کردن میوه وسبزیجات را به تاجیکستان ارایه کردند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از اسپوتنیک، به دلیل فراوان بودن زمینه  تولید انواع میوه  و سبزیجات و به ویژه زرد آلو در باغ های ولایت سغد، مسوولان شرکت های روسی استفاده از دستگاه مخصوص میوه خشک کن را پیشنهاد کرده اند که به مراتب بهتر از روش های سنتی است.

سرگئی کلیوچراف مسوول شورای همکاری با تاجیکستان دراتاق صنایع وبازرگانی روسیه گفت، آن ها  در مورد راه اندازی کارگاه های خشک کردن میوه و سبزیجات در ولایت سغد با استفاده از تجهیزات جدید به توافق رسیدند که این اقدام هم کم هزینه تر بوده و وهم محصولات  با کیفیت بالاتری عرضه می شوند. زیرا با استفاده از این تجهیزات روند خشک کردن میوه و سبزیجات به طورسریع انجام می شود و زمینه صادرات آن به روسیه را فراهم می سازد.

به گفته کلیوچراف، برای شرکتهای روسی مهم است که میوه و سبزیجات صادراتی از تاجیکستان بدون افزودنی های شیمیایی باشد و تنها با راه اندازی کارگاههای خشک کردن میوه وسبزیجات و استفاده از تجهیزات جدید است که می توان به این اهداف دست یافت.

وی مشکل صادرات میوه و سبزیجات تاجیکستان به روسیه را عضو نبودن تاجیکستان در اتحادیه اقتصادی اوراسیا عنوان کرده است که موجب افزایش هزینه های حمل ونقل و عوارض گمرکی می شود.

 

 

 

کامنت