۲۹ شهریور ۱۳۹۷, ۱۸:۲۰ Asia/Dushanbe
  • 9 زن تاجیک درعراق به 20 سال زندان محکوم شدند

دادگاه جنایی بغداد پایتخت عراق اخیرا هر یک از9 زن تاجیک را به اتهام همکاری با گروه داعش که شوهران آنان عضو این گروه تروریستی بودند، به 20 سال زندان محکوم کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل ازخبرگزاری فرغانه، این زنان به همراه خانواده های خود به برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به عراق رفته بودند که پس از کشته شدن شوهرانشان بازداشت و اکنون هریک به اتهام همکاری با این گروه  به 20 سال زندان محکوم شده اند.

قبل از این نیز دادگاه جنایی بغداد پایتخت عراق چهار زن تاجیک را به جرم پیوستن به داعش وکمک به این گروه تروریستی، به حبس ابد محکوم کرده بود.

مقامات قضایی عراق معتقدند که این زنان تاجیک با نقض قوانین عراق و عبورغیرمجاز از مرز این کشور، به همراه شوهرانشان که عضو گروه تروریستی داعش هستند، درخاک عراق بازداشت شده اند وهیج تخفیفی در حکم آنان اعطا نخواهد شد.

کودکان این زنان به پرورشگاه بغداد تحویل داده شده اند و مقامات حکومتی درتاجیکستان می گویند درصورت رضایت مادرانشان برای بازگرداندن این کودکان به دوشنبه تلاش خواهند کرد.

مقامات امنیتی تاجیکستان با تایید نامهای این 9 زن محکوم شده گفته اند که در کشور خود این افراد به اتهام پیوستن به گروه تروریستی داعش تحت پیگرد قضایی قرار دارند.

حکومت تاجیکستان در گزارشی به اداره امور مهاجرت سازمان ملل متحد ازحضور 234 خانواده ازاین کشوردرمناطق درگیری درخارج خبرداده بود که شامل 840 نفرمی شوند.

کامنت