• هشدار روسیه درباره تحریم های جدید امریکا

معاون وزیر امور خارجه روسیه با هشدار درباره تحریم های جدید امریکا، این رویکرد واشنگتن را تهدیدی برای ثبات جهانی خواند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «سرگئی ریابکوف» Sergei Ryabkov، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در بیانیه ای تصریح کرد، تحریم های جدید امریکا که به ویژه یک نهاد وابسته به ارتش چین را به خاطر خرید تسلیحات از روسیه هدف قرار داده است، « ثبات جهانی» را تهدید می کند.

ریابکوف افزود، هر مجموعه جدید تحریم ها نشان می دهد که تلاش های قبلی برای اعمال فشار به روسیه، نتیجه دلخواه دشمنان این کشور را در پی نداشته و برهمین اساس است که فهرست سیاه آمریکا روز به روز طولانی تر می شود.

امریکا پنجشنبه شب "اداره توسعه تجهیزات ارتش چین" Equipment Development Department در وزارت دفاع این کشور را به دلیل خرید جنگنده های سوخو Su-35 و سامانه دفاع موشکی S-400 از روسیه تحریم کرد.

امریکا همچنین نام 33 شخص حقیقی و حقوقی فعال در بخش های نظامی و اطلاعاتی دولت روسیه را به فهرست سیاه تحریم های خود موسوم به کاتسا افزود.

«ایگور کوروبوف» Igor Korobov، رئیس اطلاعات نظامی روسیه (GRU) و معاونش  از جمله افرادی هستند که مشمول تحریم های کاتسا شده اند. این فهرست هم اکنون 72 فرد و نهاد روسی را شامل می شود.

کاتسا یا قانون موسوم به مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم در سال 2017 به منظور تحریم اقتصادی روسیه، ایران و کره شمالی تصویب شد. 

۳۰ شهریور ۱۳۹۷, ۱۹:۱۳ Asia/Dushanbe
کامنت