۱۹ آذر ۱۳۹۷, ۱۱:۵۱ Asia/Dushanbe
  • احتمال استیضاح و زندانی شدن ترامپ

نمایندگان ارشد دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کردند اگر ثابت شود «دونالد ترامپ» دستور پرداخت «حق السکوت» به زنانی که با وی رابطه غیراخلاقی داشته اند را داده است، رئیس جمهوری آمریکا احتمالا با استیضاح و زندان مواجه خواهد شد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از پارس تودی ، آدام شیف Adam Schiff رئیس آتی کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد: این احتمال بسیار زیاد وجود دارد که وزارت دادگستری آمریکا روزی که ترامپ کاخ سفید را ترک می کند، علیه وی اعلام جرم کند.

«جری نادلر» Jerry Nadler، رئیس آتی کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا نیز جزئیات موجود در پرونده «مایکل کوهن» وکیل پیشین ترامپ را به عنوان مدرکی از قرار گرفتن ترامپ «در مرکز یک کلاهبرداری عظیم» توصیف کرد و گفت: جرائم درج شده می‌توانند به استیضاح رئیس جمهور آمریکا منجر شوند.

کوهن 21 اوت گذشته با حضور در دادگاهی در نیویورک اعتراف کرد به دستور رئیس جمهوری آمریکا به «استورمی دنیلز» Stormy Daniels بازیگر فیلم‌های مستهجن و «کارن مک دوگال»  مدل یک نشریه مستهجن حق‌السکوت داده است تا آن‌ها درباره روابط نامشروعشان با ترامپ، به رسانه‌ها چیزی نگویند.

کوهن همچنین تأکید کرد پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز و کارن مک‌دوگال را با هدف "تأثیر گذاشتن بر نتیجه انتخابات سال 2016 آمریکا انجام داده است.

ترامپ مدعی است  از پرداخت حق‌السکوت به این زنان در دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اطلاعی نداشته است.

کامنت