عقرب 23, 1398 13:06 Asia/Kabul
  •  افغانستان: آمادگی‌ها برای گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی در پکن در حال انجام است

وزارت دولت در امور صلح افغانستان اعلام کرد که آمادگی‌ها برای گفت‌وگوهای صلح بین الافغانی در پکن پایتخت چین، در حال تکمیل شدن است.

به گزارش خبرگزاری افغانستان ، وزارت دولت در امور صلح افغانستان اعلام کرد که آمادگی‌ها برای گفت‌وگوهای صلح بین الافغانی در پکن پایتخت چین، در حال تکمیل شدن است.این وزارت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «عبدالسلام رحیمی»، وزیر دولت در امور صلح با کاردار سفارت چین در کابل، در مورد نشست بین الافغانی، دیدار و گفت‌وگو کرده است.

بر اساس این گزارش، کاردار سفارت چین در مورد آمادگی‌های صورت گرفته برای گفت‌وگوهای صلح در پایتخت چین توضیحاتی را ارائه داده است.

کاردار سفارت چین تاکید کرده که این کشور در تلاش است تا نشست پکن کمک کننده‌ روند صلح افغانستان واقع شود.سفارت چین همچنین وعده داده که دولت این کشور در زمینه فراهم کردن آمادگی‌ها، اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

پیش‌تر وزارت خارجه‌ چین گفته بود که با حکومت افغانستان و گروه طالبان در‌ گفت‌وگو است تا در نشست هفته‌ آینده‌ پکن شرکت کنند.حکومت افغانستان نیز گفته است که هیاتی را در این نشست اعزامی می‌کند اما از اعضای این هیات تاکنون اطلاعی در دست نیست.

به نوشته تلویزیون یک، سهیل شاهین، سخنگوی طالبان نیز گفته بود که یک هیات این گروه در نشست پایتخت چین شرکت خواهد کرد.

 

تگ

کامنت