قوس 16, 1398 11:44 Asia/Kabul
  • طالبان: حضور گروه «ترکستان شرقی» در افغانستان تبلیغات غرب است

سخنگوی طالبان اعلام کرد که گزارش رسانه‌های غربی مبنی بر حضور گروهی از اعضای ترکستان شرقی در افغانستان حقیقت ندارد و هدف آن بهانه‌ای برای ادامه حضور آمریکا در این کشور است.

برخی رسانه‌های غربی اخیرا با انتشار ویدئویی مدعی شدند که اعضای گروه «ترکستان شرقی» در افغانستان حضور دارند، سلاح به دست دارند و  سوار بر خودروهای زرهی هاموی هستند.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان ضمن رد این گزارش‌ها تصریح کرد که اتباع هیچ کشور خارجی در افغانستان حضور ندارند و پس از حمله آمریکا به افغانستان تمام "مجاهدین" و اتباع خارجی که برای جنگ علیه شوروی به افغانستان آمده بودن این کشور را ترک کردند و بیشتر آن‌ها یا به کشورهای خود بازگشته و یا به برخی کشورهای عربی رفتند.

مجاهد افزود: گزارش‌ها درباره حضور مسلحانه چنین گروه‌هایی در افغانستان تبلیغات محض است و هدف از آن نیز ایجاد بدبینی بین طالبان و کشورهای همسایه می‌باشد تا از این طریق برای بقای اِشغال آمریکا در منطقه بهانه تراشی شود.

وی ادامه داد: طالبان به کشورهای منطقه و جهان اطمینان می‌دهد که خاک افغانستان علیه هیچ کشوری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و در مقابل نیز از سایر کشورها نیز امید اتخاذ موضعی مشابه را دارد.

رسانه‌های غربی در حالی گزارش مبنی بر حضور جنگجویان خارجی در صفوف طالبان را منتشر کرده‌اند که اخیراً دیدارهای مقامات خارجی کشورهای مختلف اروپایی و منطقه با طالبان افزایش یافته است.

تگ

کامنت