قوس 19, 1398 09:06 Asia/Kabul

وزیر امور خارجه ایران و رئیس‌جمهوری افغانستان، گفت‌وگوی‌های صلح میان گروه‌های افغانستانی با محوریت دولت این کشور را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران عصر روز (دوشنبه) در استانبول با «محمد اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

روابط دوجانبه، تحولات سیاسی جاری در افغانستان به ویژه گفت‌وگوی‌های صلح میان گروه‌های افغانستانی با محوریت دولت این کشور از محورهای اصلی گفت‌وگو در این دیدار بود.

ظریف که برای شرکت در هشتمین نشست وزیران «قلب آسیا - روند استانبول» به ترکیه سفر کرده است، پیش از این با «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین در هشتمین نشست وزیران «قلب آسیا - روند استانبول» با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت در افغانستان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از فرایند صلح افغان-افغان تحت مالکیت و هدایت افغانستانی‌ها با مشارکت تمامی گروه‌ها و جناح‌های سیاسی از جمله طالبان با مرکزیت دولت افغانستان حمایت می کند.

هشتمین کنفرانس وزرای امور خارجه « قلب آسیا» موسوم به روند استانبول روز (دوشنبه) در استانبول آغاز به کار کرد.

کنفرانس قلب آسیا در سال 2011 با محوریت افغانستان و با هدف گسترش همکاری‌های منطقه‌ای در قبال کابل با مشارکت 14 کشور از جمله ایران، ترکیه و افغانستان و حمایت 17 کشور و چندین نهاد و سازمان بین المللی آغاز به کار کرد.

جزئیات بیشتر این خبر در گزارش همکارمان قریشی موجود است.

 

تگ

کامنت