قوس 23, 1398 14:43 Asia/Kabul
  • عبدالله: از موضع خود عقب نشینی نکرده‌ایم

عبدالله رییس اجراییه و رهبرستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی در سفرش به ولایت بغلان به هواداران خود گفت که او از موضع گیری خود عقب نشینی نکرده و تحت هیچ شرایطی نتایجی که براساس تقلب باشد را نمی‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالله رییس اجراییه و رهبرستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی خطاب به هواداران خود در بغلان گفت: من آمدم تا از مبارزه و ایستادگی بر حق شما جهت تامین عدالت انتخاباتی تشکر کنم، رهبری تیم شما که حالا تصمیم گرفته تا آرای هفت ولایت بازشماری و تفتیش شود به معنی این نیست که نتایج تقلبی را می‌پذیرند.

عبدالله بیان داشت: خواست همه ما یکی است و آن این است که ما زیاده‌خواهی نداریم وهیچ وقتی هم نمی‌خواهیم که یک لحظ یک هموطن ما برایش مزاحمت ایجاد شود، اما در عین حال و هیچ وقتی و تحت هیچ شرایطی این اجازه را نمی‌دهیم یک کار صورت بگیرد که خدای ناخواسته پایان آرزوی مردم برای تحقق مردم سالاری و حاکمیت قانون باشد.

عبدالله از هوادارانش خواست که اجازه بدهند تا روند بازشماری و تفتیش آراء در هفت ولایت باقی مانده از سوی کمیسیون آغاز شود تا بهانه‌ای بدست دیگران نباشد.

این سیاستمدار افغان ناوقت شب گذشته (جمعه 22 قوس) نیز در یک نشست خبری گفت که به خواست کمیسیون شکایات انتخاباتی اجازه بازشماری را در هفت ولایت کشور می‌دهد تا بهانه‌ای به دست کسی ندهد.

وی بیان داشت:ما خواستیم بهانه‌ای به دست کسی ندهیم، از مردم قهرمان افغانستان که جلو بازشماری را در هفت ولایت گرفته‌اند، می‌خواهیم که پس فردا (یکشنبه) اجازه بازشماری را در آن ولایات بدهند که دیگر کسی بهانه نکند و ما خواستیم با اقدام قانونی صدای خود را به گوش کمیسیون برسانیم اما کمیسیون نخواست بشنود.

تگ

کامنت