دلو 02, 1398 18:33 Asia/Kabul
  • اذعان عمران‌ خان به اشتباه پاکستان در مشارکت با آمریکا در جنگ افغانستان
    اذعان عمران‌ خان به اشتباه پاکستان در مشارکت با آمریکا در جنگ افغانستان

نخست وزیر پاکستان اذعان کرد که تصمیم این کشور برای مشارکت با آمریکایی‌ ها در جنگ افغانستان و ملحق شدن به ائتلاف امریکایی جنگ علیه تروریسم اشتباه بود.

به گزارش ایرنا، «عمران‌ خان» نخست وزیر پاکستان روز چهارشنبه طی سخنانی در شهر داووس سوئیس محل برگزاری اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد، با اشاره به خشونت طلبی و درگیری عناصر افراطی و تروریستی گفت: تصمیم اول پاکستان درخصوص افغانستان در دهه 1980 باعث شد تا افراطی گری، ستیزه طلبی، ترویج اسلحه در جامعه، پدیده مواد مخدر و چالش فرقه گرایی به شدت گسترش یابد.

«عمران خان» افزود: مشارکت پاکستان در ائتلاف آمریکایی "جنگ علیه تروریسم" پس از حملات 11 سپتامبر 2001 به جان باختن 70 هزار پاکستانی و وقوع هزاران حمله تروریستی و انتحاری منجر شد که این وضع ، پاکستان را در مقطعی به عنوان یکی از خطرناک ترین مناطق جهان قرار داد.

وی تاکید کرد: مشارکت پاکستان در جنگ افغانستان در گذشته، این را به اسلام آباد آموخت که دستیابی به رفاه و توسعه بدون صلح و ثبات امکان پذیر نیست. 

نخست وزیر پاکستان با اشاره به تلاش دولتش برای جلوگیری از هرگونه درگیری میان کشورهای منطقه و نقش آفرینی اسلام‌آباد برای جلوگیری از درگیری میان ایران و عربستان افزود: هرگونه درگیری عواقب فاجعه باری برای پاکستان خواهد داشت.

پنجاهمین گردهمایی سالانه مجمع جهانی اقتصاد از روز سه شنبه 1 دلو تا روز جمعه 4 دلو با حضور سران و فعالان سیاسی و اقتصادی کشورهای مختلف در شهر داووس سوئیس در حال برگزاری است.

 

تگ

کامنت