دلو 05, 1398 11:26 Asia/Kabul
  • ابراز نگرانی افغانستان درباره ورود ویروس «کرونا» از چین

مقامات وزارت بهداشت افغانستان با ابراز نگرانی نسبت ورود ویروس کرونا از چین، خواستار کمک جامعه جهانی برای جلوگیری از نفوذ احتمالی این بیماری به این کشور شدند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری،«حبیب اروال» رئیس بخش کنترل بیماری‌ها در وزارت بهداشت افغانستان گفت که این کشور برنامه‌هایی را برای آگاهی‌ رسانی درباره ویروس کرونا آغاز کرده و برای جلوگیری از نفوذ این بیماری به افغانستان نیز بزودی تدابیری را در فرودگاه‌ها اتخاذ می‌کنند.

این مقام وزارت بهداشت افغان از جامعه جهانی نیز خواست تا برای تدابیر ویژه جهت جلوگیری از ورود این ویروس به افغانستان و نیز آزمایش‌های احتمالی برای تشخیص آن افغانستان را کمک کنند.

اروال به بی‌بی‌سی گفت که این کشور هنوز آمادگی‌های عملی را آغاز نکرده اما همکاران و شرکای افغانستان وعده هرگونه کمک به آن‌ها را داده‌اند.

ویروس کرونا چند روزی است که در کشور چین شیوع یافته و به سرعت در حال اپیدمی شدن در این کشور و برخی کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی است.

علاوه بر چین، تاکنون مواردی از ابتلای به این بیماری در ژاپن، کره جنوبی، تایوان، استرالیا، آمریکا و فرانسه مشاهده شده است.

وزارت اطلاع‌رسانی چین بامداد امروز (شنبه) در بیانیه‌‎ای از ابتلای 1287 چینی به ویروس کرونا خبر می‌دهد.

در 13 شهر چین، تردد وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار و اتوبوس به دلیل شیوع این ویروس مرگبار متوقف شده است.

کروناویروس ابتدا از استان «ووهان» چین شیوع پیدا کرده و گفته می‎شود که حدود 43 میلیون چینی ساکن این استان اکنون تحت مراقبت‌های پزشکی و قرنطینه کامل قرار دارند.

تگ

کامنت