دلو 20, 1398 17:26 Asia/Kabul
  • وزارت دفاع افغانستان آمار تلفات حمله به نیروهای تروریست آمریکایی را اعلام کرد

وزارت دفاع افغانستان دقایقی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد، در حمله به ننگرهار 2 سرباز آمریکایی و یک سرباز ارتش افغانستان جان باختند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ارتش افغانستان جزییات بیشتری را درباره حمله شب گذشته به مواضع رژیم آمریکا در ننگرهار ارائه کرد.

فرماندهی نیروهای تروریست آمریکایی در افغانستان شامگاه یکشنبه (امروز) اعلام کرده بود که نظامیان آمریکایی در این کشور در ولایت «ننگرهار» هدف حمله قرار گرفته‌اند.

براساس گزارش‌ها، این حمله زمانی انجام شد که نیروهای تروریست آمریکایی و افغانستانی در حال انجام عملیات در ولایت ننگرهار بودند.

پس از این حمله، فرماندهی نیروهای تروریست آمریکایی در افغانستان نیز اعلام کرد که جزئیات بیشتری درباره این حمله و تلفات آن اعلام خواهد شد.

رسانه‌های افغانستان در آغازین ساعات امروز گفتند که در نتیجه این حمله 8 نظامی آمریکایی کشته و زخمی شده‌اند اما از عامل این حمله گزارشی ندادند.

بلافاصله پس از آن نیز رژیم آمریکا تایید کرد که در جریان این درگیری، دو نظامی آمریکایی کشته و شش نفر زخمی شده‌اند.

در بیانیه فرماندهی نیروهای تروریست آمریکایی آمده که برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که یک فرد که لباس نیروهای مسلح افغانستان را به تن کرده  بوده، به نیروهای تروریست آمریکایی تیراندازی کرده است.

برخی گزارش‌های غیرموثق اعلام کردند که طالبان این حمله را انجام داده، اما تا این لحظه این گروه در این باره اظهار نظری نکرده است.

وزارت دفاع افغانستان دقایقی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد که عامل این حمله یک فرد با لباس ارتش ملی افغانستان بوده است.

براساس این بیانیه‌ در این حمله یک سرباز ارتش افغانستان و 2 سرباز آمریکایی جان باختند و 3 نیروی ارتش و 6 نیروی خارجی نیز زخمی شدند.

تاکنون هدف از این حمله مشخص نیست و گمانه‌زنی‌ها درباره این اقدام وجود دارد.

کلیدواژه