دلو 20, 1398 18:39 Asia/Kabul
  • مراسم اربعین شهید قاسم سلیمانی در هرات برگزار شد

شمار زیادی از مردم ولایت هرات در مراسم چهلمین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی و جمعی از شهدای اسلامی حضور یافتند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این مراسم از رشادت شهدای جهاد و مقاومت افغانستان و شهدای راه مبارزه با کفر و الحاد یاد و به قهرمانان از خودگذشته جبهه مقاومت در برابر تروریسم تجلیل شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدرضا ایوبی» از علمای سرشناس ولایت هرات در این مراسم که در تکیه امام جواد(ع) برگزار شد، مقام شامخ شهدا را ارزنده و پر از نورانیت عنوان کرد و گفت: تاریخ اسلام همواره پر از شهادت ابَرمردانی بوده که به اثر رشادت و مردانگی آنان اسلام تاکنون باقی مانده است.

ایوبی به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: اخلاص، تواضع، گذشت و شهامت شهید سلیمانی، به عنوان مهمترین چهره مبارزه با تروریسم تکفیری داعش و اشغالگری اسرائیل و حامیانش، برای تمام تاریخ مثال زدنی خواهد بود.

به گفته وی، آمریکا سردار سلیمانی را به شهادت رساند ولی سلیمانی‌های دیگری هستند که راه او را ادامه دهند.

این روحانی در ادامه دست درازی‌های آمریکا در بلاد اسلامی بخصوص مداخله مغرضانه این کشور در فلسطین را نمونه بارزی از شیطان صفتی دانست و گفت: طرح شوم آمریکا تحت عنوان «معامله قرن» ادامه راه از هم پاشاندن امت اسلامی و آواره ساختن ملت مظلوم فلسطین می‌باشد.

گفتنی است این مراسم با یادبود شهدای راه جهاد و مقاومت افغانستان همراه بود و از شخصیت قهرمان شهید احمدشاه مسعود هم یاد شد.

ایوبی تاکید کرد: افتخار و عزت اسلام در نقاط مختلف جهان همواره با دادن بها همراه بوده و در افغانستان هم ضمن هزاران شهید، احمدشاه مسعود برای آزادی و عزت مسلمانان تن به جان آفرین سپرد.

سخنران اصلی این همایش در ادامه تاکید کرد که شهدا، زنده ترین زنده‌ها هستند و یاد و خاطره آنان، یکی از نشانه‌های تداوم حیات واقعی آنان می‌باشد.

تگ

کامنت