دلو 28, 1398 12:35 Asia/Kabul
  • خلیل زاد: موفقیت روند صلح افغانستان قابل تضمین نیست

نماینده ویژه آمریکا در امور به اصطلاح صلح افغانستان با اشاره به توافق این کشور و گروه طالبان برسر کاهش خشونت‌ها تاکید کرد، با این حال روند صلح را نمی‌توان تضمین کرد.

به گزارش رادیودری، "زلمی خلیل زاد"  Zalmay Khalilzad  در توئیتی نوشت: موفقیت روند صلح مستلزم تلاش جمعی است و از فرصت پیش آمده ناشی از توافق برسر کاهش خشونت‌ها باید برای پایان دادن به جنگ‌ بیش از چهار دهه‌ای افغانستان استفاده شود.

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان همچنین با اشاره به دیدارش با "اشرف غنی" رئیس‌جمهوری این کشور درحاشیه نشست امنیتی مونیخ در آلمان افزود: در این دیدار درباره اهمیت آمادگی برای اجرای روند صلح فراگیر در افغانستان گفت‌وگو شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روزجمعه گذشته به نقل از یک مقام ارشد دولت "دونالد ترامپ" که نامش برده نشده بود، اعلام کرد، مذاکره‌ کنندگان آمریکا و طالبان برسر آتش‌ بس موقت در افغانستان به توافق رسیدند و بزودی اجرایی می‌شود که می‌تواند به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان منتهی شود.

این درشرایطی است که شماری از سیاستمداران در افغانستان می‌گویند، هنوز اجماع ملی و سیاسی درباره صلح در این کشور وجود ندارد و ایجاد اجماع در این رابطه باید اولویت اصلی کابل باشد.

تگ

کامنت