دلو 28, 1398 14:02 Asia/Kabul
  • پایان روند بازشماری آرا؛ نتایج نهایی به زودی اعلام می‌شود

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که روند بازشماری در دفتر مرکزی این کمیسیون به پایان رسیده و به زودی نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، کمیسیون انتخابات، صبح امروز دوشنبه (28 دلو) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: روند بازشماری آرا در دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات با حضور ناظرین شکایات انتخاباتی وستادهای انتخاباتی به پایان رسید.

به گفته کمیسیون، بازشماری آرا در ولایات بدخشان، تخار، سرپل، فاریاب، غزنی، ننگرهار، هلمند، قندهار، کابل؛ بازشماری مجدد به اتمام رسیده است.

کمیسیون انتخابات تاکید کرده که روند بازشماری مجدد، تفتیش ویژه و اجرای خواسته‌های کمیسیون شکایات انتخاباتی توسط کمیسیون‌های انتخاباتی آغاز گردیده و قرار است با پایان این پروسه نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری 1398 اعلام گردد.‎

کمیسیون انتخابات روز گذشته اعلام کرد که بازشماری و بررسی بخشی از آرا را براساس تصمیم کمیسیون بررسی شکایت‌های انتخاباتی آغاز کرده است، اما ساعاتی پس از آغاز این روند، تیم انتخاباتی "ثبات و همگرایی" به رهبری عبدالله عبدالله اعلام کرد که این روند برای این ستاد قابل قبول نیست.

«فضل احمد معنوی» عضو ارشد تیم ثبات و همگرایی در یک نشست خبری تاکید کرد که روند بازشماری آرای مورد منازعه برخلاف طرزالعمل و بدون حضور ناظران تیم‌های انتخاباتی و کمیسیون شکایات آغاز شده و باید این روند متوقف شود.

وی هشدار داد: اگر وضعیت به این شکل ادامه پیدا کند تیم ثبات و همگرایی از روند خارج شده و کسی نمی‌تواند نتیجه تقلبی خود را بر مردم تحمیل کند.

اما حوا علم نورستانی رییس کمیسیون انتخابات در واکنش به این موضع گیری تیم ثبات و همگرایی گفت: کمیسیون انتخابات فقط تصمیم‌های کمیسیون رسیدگی به شکایت انتخاباتی را عملی خواهد که این روند می‌تواند زمینه را برای اعلام نتایج انتخابات فراهم کند.

تگ

کامنت